Úvod Blog Dveře Dvoukřídlé dveře - v jakých interiérech se nejlépe osvědčí?

Dvoukřídlé dveře - v jakých interiérech se nejlépe osvědčí?

Hledáte originální interiérové dveře do vašeho bytu? Není tedy divu, že vaši pozornost upoutaly dvoukřídlé modely. Ačkoli si někteří lidé myslí, že mohou být pozůstatkem minulosti, nemůžou být dále od pravdy! Ve své moderní verzi potěší luxusním designem a dodají interiéru mimořádně elegantní charakter. Vypadají skvěle jak při vstupu do ložnice, tak i do obývacího pokoje nebo kuchyně. A ve kterých stylech interiéru budou dvoukřídlé dveře vypadat nejlépe? Poradíme!


Porta INSPIRE A.0


Do jakých interiérů se hodí dvoukřídlé dveře?


Dvoukřídlé dveře lze barevně či designově sladit do každého stylu interiéru. Je to dáno jejich velmi širokou nabídkou, velkou část vnitřních dveří Porta lze objednat právě v tomto provedení. Jsou však interiéry, kde samotný koncept dvou křídel mimořádně funguje.

Vnitřní dvoukřídlé dveře se zvláštním způsobem hodí do bytů zařízených ve stylu glamour, retro, anglického stylu, stylu Biedermeier a hampton. Přestože se každý z nich radikálně liší od ostatních, jedno mají společné: zaměření na pohodlí a luxus. A právě o těchto typech dveří se diskutuje.

Otevření dvou křídel poskytuje úžasný efekt, a když jsou plně otevřeny, proudí do interiéru obrovské množství přirozeného světla. Zároveň se místnost opticky značně zvětší. A jaké konkrétní dvoukřídlé dveře stojí v případě každého z těchto stylů za pozornost?


Porta NOVA


Dvoukřídlé dveře v glamour stylu

V glamour stylu jsou dokonalé prosklené modely s mnoha malými tabulemi nebo jednou velkou. Skvělou volbou budou i moderní dvoukřídlé dveře ze světlého dubu nebo celé bílé. Doplní bohatý glamour styl plný lesku a pudrových barev. Modely v každé z těchto verzí najdete v kolekci SEVILLA.


Dvoukřídlé dveře v retro stylu

Retro stylu dominuje těžké, tmavé dřevo a bohaté zdobení. Nejinak je tomu v případě dveří, které sladěny s dřevěným nábytkem skvěle zapadnou do celkového dekoru. Pro milovníky velmi klasických interiérů doporučujeme dvoukřídlé modely z kolekcí jako TOLEDO, MADRID a CORDOBA.


Dvoukřídlé dveře v anglickém stylu

Anglický styl v interiérech se vyznačuje především bílou barvou. Stěny, nábytek, soklové lišty, dřevěné okenice jsou bílé; a samozřejmě dveře. Ve dvoukřídlém provedení připomínají luxus královského rodinného paláce. Takovou roli v kombinaci s ladícími bílými zárubněmi perfektně sehrají dveře SEVILLA s neprosklenými křídly nebo dveře z kolekce Porta GRANDE s velkým prosklením a výplní z mléčného skla.


Porta GRANDE


Dvoukřídlé dveře ve stylu biedermeier

Biedermeier, stejně jako retro styl, má rád dřevo. Interiéry jsou vizuálně těžké, spojené s pachem prachu a starých knih. Okna mají tlusté závěsy až na zem a dřevěné dvoukřídlé dveře jsou většinou v horní polovině prosklené. Barevně by měly ladit s nábytkem, stejně vítané jsou modely z tmavého i světlého dřeva. Stejně jako v případě retro stylu doporučujeme zejména modely z řad TOLEDO, MADRID a CORDOBA.


Dvoukřídlé dveře ve stylu hampton

Hampton styl dává velkou svobodu při výběru prvků, jako jsou dveřní křídla. Je v ní tolik bílé jako přírodních odstínů dřeva. Můžete tak popustit uzdu své fantazii a procházet modely dostupné v dvoukřídlém provedení. Dveře z kolekce SEVILLA i kolekce TOLEDO, MADRID nebo CORDOBA zapadnou i do tohoto interiéru.


Luxusní dvoukřídlé posuvné dveře

Dvoukřídlé dveře mohou být dvojího typu, otevírané klasickou klikou nebo posuvné. V druhém případě je efekt ještě podmanivější a také extrémně moderní. Dříve se posuvné dveře používaly především u východů na zahradu, dnes se však stále častěji instalují i uvnitř bytů. A není divu! Toto řešení umožňuje úsporu místa, což dává velké možnosti zařízení interiéru. Jejich přednosti jsou vidět především v malých kuchyních a koupelnách, kde má každý centimetr cenu zlata.


Posuvný systém BLACK


Dvoukřídlé posuvné dveře zdůrazňují také moderní charakter interiéru. Dokonalým příkladem je systém BLACK s elegantním černým posuvným systémem a odpovídajícím kovovým madlem. Bílá křídla s nimi vytvářejí zajímavý kontrast a decentní vertikální zdobení dodává celku štíhlý vzhled. Je to řešení, které dodá kouzlo každému interiéru, zejména v minimalistickém skandinávském nebo loftovém stylu.

Věříme, že z tak široké nabídky si jistě vyberete. Těšíme se na vás na jedné z našich vzorkoven, kde vám rádi se vším poradíme.