Úvod Blog Dveře Dveře ve francouzském stylu ve vašem interiéru

Dveře ve francouzském stylu ve vašem interiéru

Chcete dát svému interiéru lehkost a eleganci? Dobrou volbou mohou být dveře ve francouzském stylu! Stylový design francouzských dveří jistě ozdobí nejeden interiér a průhledné tabule typické pro tento typ dveřního křídla ho dokonale osvětlí. Zjistěte výhody tohoto typu dveřního křídla a v jakých aranžmá vypadají francouzské dveře nejlépe.Francouzské dveře - výhody

Francouzské dveře se vyznačují lehkou strukturou a ozdobami, tedy ozdobnými lištami rozdělujícími dveřní křídlo, a velkými skleněnými tabulemi. Často jde o klasické dvoukřídlé dveře, ale najdou se i francouzské posuvné dveře. Vyznačují se prosklením po celé výšce a šířce, nejčastěji z průhledného skla, díky kterému krásně prosvětlí místnosti. Francouzské dveře mají štíhlou, elegantní strukturu, která místnosti dodá charakter. Tradiční francouzské dveře mají bílou barvu a dělí sklo na menší čtverce. Můžete si také vybrat dveře v odstínech přírodního dřeva nebo šedé, dnes jsou módní dokonce černé.


Víte, že…

Francouzské dveře se poprvé objevily v renesanci? Tehdy v interiérech dominovala symetrie, proporce a světlo. Plně prosklené dveře s linkami, které rovnoměrně rozdělují sklo, dokonale ladily s renesančním stylem. Francouzské dveře osvětlovaly temné místnosti v dobách, kdy ještě nebyla elektřina.


Porta GRANDE


Jaké jsou hlavní výhody francouzských dveří?

    * propouštějí hodně přirozeného světla, což je dobrý způsob osvětlení místností

    * budují dojem prostornosti

    * dodávají interiéru eleganci a lehkost

    * je to dobrý způsob, jak rozdělit prostor, pomocí francouzských dveří můžete oddělit kuchyň od obývacího pokoje nebo jídelny

    * usnadňují větrání místností, na jaře a v létě můžete místnost snadno větrat a v zimě sluneční světlo interiér prosvětlí


Dveře ve francouzském stylu – pro jaký interiér se hodí?

Francouzské dveře dokonale zapadnou do interiérů v klasickém, americkém preppy a glamour stylu. Jemné modely s hladkou skleněnou tabulí doplní interiér v moderním stylu. Francouzské dveře se silnější strukturou s černou dýhou by měly být instalovány v interiérech v industriálním stylu, černý rám se perfektně hodí k cihlovým zdem nebo kovovým prvkům.

Dveře ve francouzském stylu jsou perfektní volbou, pokud žijete v činžovním domě nebo máte velký dům, toto dveřní křídlo dobře ladí s prostornými místnostmi a vysokými stropy. Stojí za to použít je jako dveře spojující kuchyň a jídelnu nebo kuchyň a obývací pokoj. V některých zemích, jako jsou Spojené státy, Kanada nebo Spojené království, se francouzské dveře používají také jako vchodové dveře.


Vnitřní francouzské dveře

Zajímá vás, jaké francouzské dveře zvolit, aby dokonale ladily s vaším interiérem? Můžete si vybrat klasické modely nebo se rozhodnout pro francouzské dveře s moderním nádechem. Podívejte se na naše návrhy dveří ve francouzském stylu.


Vídeň


CORDOBA - klasické dveře ve francouzském stylu

Sníte o subtilních dveřích, které dodají eleganci každé místnosti? Jedná se o model CORDOBA, který je nadčasový a zapadne do stylu mnoha interiérů. Můžete si vybrat dýhu ze světlého dřeva, jako je Dub Světlý, Dub Winchester, přírodní dub nebo zvolit bílou barvu. Taková řešení dodají interiéru lehkost a světlost. Pokud máte rádi výrazná dveřní křídla, která přitahují pozornost, můžete si vybrat modely z kolekce CORDOBA v barvě Dub Hnědý, Mocca, Tabacco nebo Nero, které budou kontrastovat se světlými stěnami.

Tento model dveří dokonale doplní interiéry v klasickém, preppy stylu odkazujícím na domy v Hamptons nebo glamour. Dveře z kolekce CORDOBA v jasných barvách jsou ideální pro eklektický interiér, který kombinuje klasické prvky s moderními.


Cordoba


Porta GRANDE a Natura GRANDE - francouzské dveře s moderním nádechem

Hledáte prosklené, nadčasové dveře s nádechem moderny? Modely Natura GRANDE a Porta GRANDE jsou řešením pro vás! V těchto dveřích tvoří sklo 3 obdélníky. Takové francouzské dveře mají nadčasový tvar a hodí se do klasických i moderních pokojů. Dveře Porta GRANDE v bílé barvě lze úspěšně použít v interiérech ve skandinávském i moderním stylu.


Porta GRANDE


Pokud máte rádi industriální atmosféru nebo jednobarevné, minimalistické interiéry, měly by vás oslovit dveře Natura GRANDE v černé barvě. Rozhodně dodají interiéru charakter a budou silným výrazným prvkem. Dveře Natura GRANDE mají matné sklo, ale můžete si vybrat i průhledné, které váš interiér ještě více prosvětlí. Tento typ zasklení je naprostou klasikou, pokud jde o dveře ve francouzském stylu.


Natura GRANDE