Úvod Blog Dveře Dveře v bytě - důležitý dekorativní prvek

Dveře v bytě - důležitý dekorativní prvek

Je zřejmé, že interiérové dveře slouží především k oddělení místností od sebe a poskytují komfort, intimitu a pocit bezpečí. Mají však také velký potenciál, pokud jde o interiérový design – potenciál, který stojí za to využít. Krásná a správně vybraná křídla upoutají pozornost a mohou se stát základem pro vybavení celé místnosti. Přemýšleli jste někdy, jak jinak můžete využít dveře do pokoje nebo koupelny? Přeci jen jde o docela velký fragment prázdného prostoru, který se dá při troše kreativity zařídit opravdu zajímavě. Zrcadlo, tabule a dokonce... skříň! Toto jsou naše nápady na dveře - vezměte je v úvahu, zvláště pokud zařizujete malý byt.


Porta GRANDE


Dveře se zrcadlem

Je těžké si představit byt bez zrcadla. Velké zrcadlo, které vám umožní podívat se na sebe od hlavy až k patě, se ukazuje jako nezbytné, když se chystáme do práce, na večírek nebo na rande. Stává se však, že je pro něj obtížné najít místo. Moderní interiérové dveře se zdají být perfektním řešením. Jaká křídla se k tomu hodí? Možností je opravdu mnoho. U PORTA Doors můžete na dveře namontovat zrcadla u mnoha kolekcí, jako je Porta GRANDEPorta INSPIRE nebo Porta NOVA.

Dveře se zrcadlem, i když se nejčastěji používají v koupelně a šatně, se skvěle hodí do každé místnosti. Toto řešení nejen usnadní každodenní činnosti, ale také opticky zvětší a prosvětlí interiér. Myslete na to, pokud chcete malý a tmavý pokoj udělat prostornějším.Dveře s magnetickou tabulí

Připomeňte si interiéry módních prostor posledních let. Co je spojuje a je jejich charakteristickým rysem? Bingo - smazatelná deska, samozřejmě! V posledních sezónách tento trend triumfálně vstupuje i do bytových prostor. Není divu – je to nesmírně jednoduchý a praktický nápad. Umožňuje popustit uzdu fantazii a využít velký prostor ke kreslení, malování, psaní a organizování domácího života. A opět – kam takový prvek do malého interiéru vměstnat? PORTA Doors splní Vaše očekávání - nyní si můžete objednat interiérové dveře s takovou deskou z naší nabídky Porta Verte Home! V jakých místnostech budou nejlépe fungovat?


- dveře do kuchyně - deska může fungovat jako zápisník pro zapsání nákupního seznamu nebo denního plánu

- dveře do dětského pokoje - umožní vám bez omezení kreslit, procvičovat psaní a rozvíjet výtvarné dovednosti vašeho dítěte

- dveře do ložnice - stanou se prostorem pro výměnu milostných vyznání, flirtů a společných oblíbených citátů


Na tabuli můžete psát fixem, který se stírá za sucha. Je snadno použitelný, dostupný v mnoha barvách a – což je důležité především pro alergiky – nepráší. Navíc nezapomeňme, že jde o magnetickou tabuli - lze na ni také připevnit nejrůznější seznamy, poznámky a kartičky (což jistě potěší každého studenta při zkoušce), magnetky a pohlednice z výletu.Dveře jako…šatna?

V každém domě se po nějaké době ukáže, že skříň je příliš malá. Dveře se zdají být ideálním místem pro zavěšení různých věcí. Využijte tedy dveře koupelny instalací věšáků na ručníky a župany a dveře do ložnice naplánujte jako místo pro kabelky a šátky. Vchodové dveře zase poslouží jako věšák na klíče – díky tomu je před odchodem do práce nebudete hledat po celém domě. Praktická poznámka: vybírejte věšáky nebo háčky, které lze připevnit na dveře bez porušení povrchu křídla, nejlépe zavěšené na dveře nebo pomocí samolepicí pásky.Dekorativní vchod

Vnější vchodové dveře se s trochou snahy mohou stát skutečnou ozdobou. Originální dekorace povzbudí hosty, aby vešli dovnitř. Na dveře můžete pověsit věnce, na podzim sušené listí a kaštany, v zimě pak jehličnaté větvičky. Věnce jistě seženete v každém květinářství, ale vlastní výrobě nic nebrání, stačí floristická houbička nebo slaměný základ na věnec. Společné tvoření s dětmi bude skvělá zábava!