Úvod Blog Dveře Dveře v anglickém stylu – jaká křídla vybrat?

Dveře v anglickém stylu – jaká křídla vybrat?

Architektura měst ve Velké Británii je kombinací idylického a elegantního. Cihlové budovy s krásnými zahradami a charakteristickými vstupními dveřmi přitahují pozornost kolemjdoucích. Dychtivě se přenášejí do interiérů i v dalších zemích. Dveře v anglickém stylu potěší svým minimalismem a elegancí. Jak vybrat ten správný model do vašeho bytu? Dáme vám tip!Co to znamená, že jsou dveře v anglickém stylu?

Anglický styl se skládá z charakteristických prvků. Dveře jsou jistě jedním z nejvýraznějších detailů. Stojí za to zmínit cihlovou fasádu, vinnou révu a vysoké květinové záhony. A co interiéry? To jsou také specifická aranžmá, která nelze zaměnit s žádným jiným stylem.

Krajkové a vyšívané ubrusy, dřevěný nábytek, tapety s jemnými květinovými vzory – to vše dokresluje okouzlující atmosféru britských domovů. Interiér v tomto tónu musí mít interiérové dveře v anglickém stylu.

Vyznačují se dřevěnou texturou a výraznými dekoracemi. Jedná se především o profilované rámy a obdélníkové nebo čtvercové kazety.


Bílé dveře v anglickém stylu – kolekce MADRID, CORDOBA

Milovníci tradičních řešení jistě ocení dveře v anglickém stylu z kolekcí MADRID a CORDOBA. Dveře dokonale ladí s klasickým, lehce rustikálním a specificky elegantním stylem známým z britských interiérů.

Charakteristickými prvky modelů z této řady jsou stylové frézování a poutavé detaily jako jsou rámečky. V kolekcích MADRID a CORDOBA jsou k dispozici čtyři modely interiérových dveří. Dveře jsou potaženy přírodní dýhou – vybrat si můžete klasickou bílou nebo některou z mnoha přírodních barev dřeva. Vybrat si můžete z plných křídel nebo s prosklenými částmi. Díky tomu se dají přizpůsobit každé místnosti v bytě či domě.


Které dveře v anglickém stylu byste si měli vybrat?

Dveře jsou důležitým a velmi viditelným prvkem interiéru. Už při navrhování místností se vyplatí začít hledat vhodné dveřní křídlo. Dveře v anglickém stylu by měly ladit s každou místností a dalšími designovými prvky.


Cordoba

Jak je sladit?


1. Pokud zařizujete interiér v koloniálním stylu, zvolte masivní dveřní křídlo bez prosklení MADRID, CORDOBA nebo SEVILLA.

2. Pokoje s romantickým charakterem, jako je ložnice, vyžadují lehkou a jemnou formu. Nejlepším řešením jsou zde bílé dveře v anglickém stylu s prosklením, např. MADRID nebo CORDOBA.

3. Dveře v anglickém stylu vypadají skvěle v palácových, elegantních interiérech - nutně s velkým prosklením (MADRID, CORDOBA, Villadora RETRO - dveře s přírodní dýhou).

4. Plánujete elegantní obývací pokoj s prošívanou pohovkou uprostřed a klasickými doplňky? Vyberte si moderní verzi dveří ladící s viktoriánským stylem Villadora RETRO a budete se cítit ve svém domově jako na anglickém předměstí.


Sevilla


Proč se vyplatí zvolit bílé interiérové dveře v anglickém stylu?

Příznivci anglického stylu jistě oceňují kontrast mezi útulnými interiéry anglických domů a jejich vnějším vzhledem. Výrazné fasády z červených cihel se kombinují s masivními dveřmi ve žluté, modré, zelené nebo jasně červené.

Design interiéru je úplně jiný! Dominují zde pastelové, světlé a teplé barvy. Na stěnách najdete mléčné obložení a květinové tapety. Pokoje jsou světlé díky velkým oknům a dekorativním lustrům. Bílé dveře v anglickém stylu jsou dokonalým doplňkem této útulné výzdoby!

Pokud máte rádi i pastelové interiéry, tapety typické pro anglické byty a okouzlující a elegantní atmosféru, budou takové dveře pro váš domov jako stvořené. Pro dekor inspirovaný anglickým stylem se vyplatí zvolit bílé dveře s jednoduchými detaily a jemným prosklením. Okna zdůrazňují romantický ráz interiéru a jeho nadčasovou eleganci. Do velkých místností se dokonce vyplatí zvolit vnitřní dvoukřídlé dveře, které dodají aranžmá na šarmu a lehkosti.


Jak vyzdobit bílé dveře v anglickém stylu?

Interiér v anglickém stylu je jemný, proto stojí za to zdůraznit jeho jedinečný charakter. Jak to udělat? Například s doplňky, které ladí s dveřmi v anglickém stylu. Mohou to být dekorované soklové lišty ve stejné barvě jako dveřní křídlo. Vysoké lišty (modul Villadora Retro) budou skvěle ladit i s bílými dveřmi v anglickém stylu. Vyplatí se také zvolit odpovídající zárubeň. Jedna ozdobená drobnými řezbami bude perfektní.


Villadora Retro


Bílé dveře v anglickém stylu jsou nadčasové a hodí se k různým aranžmá. Kombinace dřeva a klasické barvy je univerzální a lze ji kombinovat s výraznými doplňky. Dveře v anglickém stylu budou dobře fungovat nejen v bytě zařízeném v britském stylu. Hodí se do moderních, rustikálních i francouzských interiérů.