Úvod Blog Dveře Dveře do ložnice – plné nebo prosklené?

Dveře do ložnice – plné nebo prosklené?

Ložnice je nepochybně jednou z nejdůležitějších místností vašeho domova a má klíčový vliv na vaši každodenní pohodu. Lidové přísloví říká: „Jak si kdo ustele, tak si lehne.“ A my dodáváme: jak spíte, tak budete fungovat po celý den. Vaše relaxační místo by proto mělo být promyšlené a řádně izolované od zbytku bytu, aby vám poskytlo skvělé podmínky pro nerušený a zdravý noční spánek. Záleží na výběru postele a matrace a dalších prvků interiérového designu, i na výběru dveří do ložnice. Jaké by tedy měly být ideální dveře do ložnice? Poradíme!Výběr dveří do ložnice - na čem nejvíce záleží?

Pokud jde o výběr dveří do ložnice, každému záleží na něčem jiném. Někteří lidé v této místnosti oceňují soukromí a jasné oddělení od vnějšího světa. Pro ostatní je důležité, aby ložnice byla stále místem plným světla, které dodává energii od samého rána. Při výběru dveří do ložnice se musíte rozhodnout, co je pro vás důležitější: přísně střežené soukromí nebo dostatečné osvětlení místnosti? Řešení tohoto dilematu určuje volbu dveří do ložnice, v prvním případě budou lepší plná křídla, v druhém spíše prosklená.


Dveře do ložnice - světelná a zvuková izolace

Ložnice je především místem odpočinku a relaxace, kde byste se měli cítit v pohodě. Je to intimní oblast, povahově i atmosférou zcela odlišná od zbytku bytu. Takové vlastnosti mohou nabídnout plné dveře do ložnice. Jejich nepochybnou výhodou je především fakt, že zaručují soukromí a umožňují úplné oddělení od zbytku světa. Mnoho lidí má také vysoké požadavky, pokud jde o podmínky, ve kterých jsou schopni usnout, plná křídla splní tato očekávání díky dobré zvukové izolaci. To je zvláště důležité, když vaše ložnice přímo sousedí s pokojem hlučného teenagera, kanceláří osoby pracující do noci nebo obývacím pokojem, kde členové domácnosti často sledují televizi do pozdních nočních hodin. Plné dveře do ložnice zajistí klid a pohodu, což jsou ideální podmínky pro usínání.


Porta VECTOR Premium


Někteří lidé také potřebují úplné zatemnění při usínání. Znepokojuje je světlo vstupující do ložnice z chodby nebo světla města proudící oknem a tančící na stěnách a stropě. Patříte také do této skupiny? Nebojte se, plné dveře do ložnice v kombinaci se žaluziemi na oknech zajistí tmu, která vypadá jako noc, a to i uprostřed slunečného dne. Ložnice se dveřmi bez zasklení bude proto ideálním místem pro odpolední spánek daleko od ostatních členů domácnosti.


Módní plné dveře do ložnice

Pokud jste již učinili první důležité rozhodnutí zvolit plné dveřní křídlo, určitě si vyberte dveře z kolekce Porta VECTOR Premium. Klasické bílé modely budou vyhovovat většině moderních a tradičních pokojů. Efektivní frézování s možností personalizace (např. vámi navržený vzor, nápis atd.), designový vzhled a pokrytí křídel odolným lakem nebo UV akrylovou barvou zaručí, že zapadnou do charakteru interiéru a budou vypadat krásně téměř v každé místnosti, zejména v ložnici.


Porta VECTOR Premium V                   Porta VECTOR Premium E                    Porta VECTOR Premium T


Prosklené dveře do ložnice - více světla!

Ne každý však chce z ložnice udělat chrám míru a relaxace popsaný výše. Často proto spíše zdůrazňuje prostornost, jas a klidný charakter této místnosti, která už od rána dodává obyvatelům dobrou náladu. A co víc, denní světlo vstupující do ložnice oknem lze využít k osvětlení další místnosti, nejčastěji chodby. Pokud si takto představujete svou ložnici, rozhodněte se pro prosklené dveře!


Porta Verte HOME


Prosklené dveře nepochybně dodávají místnosti lehkost a diskrétní eleganci a díky toku světla opticky zvětšují prostor. Tento efekt lze dodatečně zdůraznit výběrem modelů s reflexními prvky, například dveřmi se zrcadlem. Ložnice obvykle nemá příliš působivou velikost a díky takovým detailům ji můžete výrazně opticky zvětšit.


Takové návrhy nestandardních dveří do ložnice najdete v kolekcích Porta GRANDE a Porta INSPIRE, kde zrcadlo není jen dekorativním prvkem, ale je především praktické.


Porta INSPIRE A.1 Dub Sibiřský                               Porta GRANDE A.1 bílá


Co když máte ve své ložnici rádi prosklené dveře, vidíte jejich výhody a přesto vám záleží na soukromí? Zasklení dveří nemusí být v rozporu s intimním charakterem ložnice, kompromis v této záležitosti je možný. V takové situaci je nejlepší zvolit sklo s nízkou propustností, například matné. Přes takové dveře vás nikdo pozorovat nebude, ale musíte si být vědomi toho, že u prosklených dveří zvuková izolace nikdy nedosáhne takové úrovně jako v případě plných dveří.


Porta INSPIRE C


Módní dveře do ložnice

V aktuální sezóně jsou v ložnicích, stejně jako v ostatních místnostech, oblíbené dveře s dekorem imitujícími přírodní dřevo. Dokonale splynou s podlahou, okny a parapety a výběrem všech prvků pro stejnou barvu získáme velmi módní kombinaci. I při výběru dveří do ložnice v trochu tmavším odstínu stojí za připomenutí, že použité zasklení vnese do interiéru trochu světla a umožní vám ho rozjasnit. Jaké jsou nejmódnější modely dveří, která budou dobře fungovat i v ložnici? V první řadě věnujte pozornost kolekcím Porta VERTE a Porta KONCEPT, které jsou velmi oblíbené.

Mezi oblíbené odstíny přírodního dřeva patří Dub Klasický, Dub Anglický Hamilton a Dub Skandinávský.


Porta KONCEPT A.9                           Porta KONCEPT H.4                             Porta KONCEPT C.6


Obtížný výběr dveří do ložnice? Ne s Porta Doors!

Mezi nabídkami Porta Doors určitě najdete křídla ideální pro vaši ložnici. Vše, co musíte udělat, je nastavit si priority a pečlivě se podívat na vlastnosti každého z modelů, které vás zajímají. V případě jakýchkoli dotazů nebo pochybností jsou vám k dispozici naši odborníci.

Přejeme vám dobrý výběr a ... barevné sny ve vaší vysněné ložnici!