Úvod Blog Dveře Dveře do ložnice – nevhodný výběr

Dveře do ložnice – nevhodný výběr

Ložnice je nepochybně jednou z nejdůležitějších místností v domě, což má zásadní vliv na každodenní pohodu. Jak praví přísloví “ jak si kdo ustele, tak si lehne“. My k tomu dodáváme: jak se kdo vyspí, tak bude fungovat po celý den. Proto by měla být vaše relaxační zóna uspořádána tak aby vhodně izolovala od zbytku bytu – aby vám poskytla perfektní podmínky pro nerušený spánek.

                       

Na čem nejvíce záleží

Pokud jde o výběr dveří do ložnice, existují dva typy lidí. Někteří si cení soukromí a chtějí být v této místnosti odděleni od vnějšího světa. Pro druhé je důležité, aby ložnice byla místem plným světla a dodávalo energii již od rána. Při výběru dveří do ložnice se musíte rozhodnout, co je pro vás důležitější: pečlivě střežené soukromí nebo dostatečné osvětlení místnosti? – v prvním případě budou plné dveře lepší volbou, ve druhé – spíše zasklené.

Plné dveře – světelná a akustická izolace

Ložnice je především místem klidu a odpočinku, kde byste se měli cítit v klidu. Jedná se o intimní zónu, zcela odlišnou od zbytku bytu, pokud jde o charakter a atmosféru. Nepochybnou výhodou plných dveří je především skutečnost, že zaručují soukromí a poskytují úplné oddělení od zbytku bytu. Mnoho lidí má také spoustu požadavků, pokud jde o podmínky, ve kterých jsou schopni usnout – plná křídla splňují některé tyto požadavky, a to díky dobré zvukové izolaci. To je zvláště důležité, když vaše ložnice přímo sousedí s místností hlučného teenagera, osoby pracující dlouho do noci nebo s obývacím pokojem, kde se rodina často dívá dlouho do noci na televizi.

Někteří lidé potřebují úplnou tmu při usínání. Pokud vám také vadí, že světlo přichází do ložnice z chodby. Nebojte se – vyrábějí se i originální dveře, kombinované s žaluziemi na zasklených částech, které poskytnou tmavý noční vzhled i uprostřed slunečného dne.

                             

Prosklené dveře – více světla!

Nicméně ne každý se stará o to, aby se výše popsaná ložnice stala chrámem klidu a odpočinku. Často se však zdůrazňuje prostornost, světlost a klidný charakter této místnosti, která od rána dává svým obyvatelům dobrou náladu. A co víc, denní světlo, které vstupuje do místnosti oknem, může být využito k osvětlení další místnosti – obvykle do chodby. Pokud si takto představujete svou ložnici, rozhodněte se pro prosklené dveře.

Prosklené dveře nepochybně poskytují prostornost světa a diskrétní eleganci a díky prostupu světla opticky zvětšují prostor. Tento efekt lze dodatečně zvýraznit výběrem modelů odrážejícími světlo – např. dveře se zrcadlem. Jedná se o hit: ložnice obvykle nemá příliš působivou velikost a díky takovým to detailům ji můžete výrazně opticky zvětšit.

Co když máte rádi prosklené dveře, vidíte jejich výhody, a přesto se staráte o soukromí? Prosklené dveře nemusí nutně být proti intimní povaze ložnice – kompromis v této situaci je možný. V takovém případě je nejvhodnější zvolit prosklení s nízkou propustností, např. mléčné nebo matné. Nikdo vás neuvidí, ale… Musíte si být vědomi toho, že zvuková izolace nikdy nedosáhne takové úrovně jako u plných dveří.

Těžká volba? Ne s PORTA DOORS

Máte v hlavě zmatek? Uklidněte se! Mezi designy dveří PORTA DOORS jistě najdete perfektní dveře pro vaši ložnici. Vše, co musíte dělat, je nastavit si priority a pečlivě se podívat na vlastnosti každého modelu, který vás zajímá. Máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky, jsou vám k dispozici naši odborníci.