Úvod Blog Dveře Dveře do kuchyně

Dveře do kuchyně

Při výběru dveří do kuchyně je třeba vzít v úvahu mnoho možností. Kromě tradičních modelů otočných dveří - plných nebo prosklených, můžete také zvážit posuvné nebo skládací dveře. Zkontrolujte, které kuchyňské dveře zvolit a na co si dát pozor, aby bylo řešení funkční.


Kuchyňské dveře - jaké problémy je třeba vzít v úvahu?

Kuchyňské dveře by měly být odolné vůči skvrnám, drobným mechanickým poškozením a také vlhkosti. Při vaření se zvyšuje vlhkost a teplota v místnosti. Pokud jsou dveře vyrobeny ze dřeva, musí být materiál dobře zpracován, jinak by mohlo dojít k deformaci křídla.

Ve dveřích kuchyně se často používají ventilační otvory, které zajišťují správné větrání. Místo mřížky můžete také použít ventilační podříznutí. Ze dna je ve dveřích vyříznuta mezera, která vytváří prostor mezi dveřmi a podlahou. Její šířka je přibližně 2,5 cm.


Tradiční otočné kuchyňské dveře

V mnoha moderních domech a bytech je kuchyně kombinována s obývacím pokojem a obývací částí, ale nejedná se o univerzální řešení. Když obyvatelé vaří hodně a často, může se lépe hodit tradiční oddělená místnost od ostatních interiérů. V takto intenzivně využívané kuchyni jsou důležité detaily.

Vyčnívající práh nebo rozdíl mezi úrovněmi podlahy je překážkou, na kterou se při přenášení nádobí do jídelny snadno zapomíná, a výlet může skončit špatně. Šířka otevírání dveří je také důležitá a úzké dveře (například v šířce 60 cm) budou nevhodné. Nejlepší tedy je, když jsou dveře do kuchyně široké alespoň 80 cm.

Směr otevírání dveří by měl být přizpůsoben uspořádání nábytku. To je zvláště důležité v případě klasických dveří, které se otevírají do interiéru kuchyně. Pokud je kuchyň malá a zařízení místnosti zabírá místo na pravé i levé straně vchodu, můžete zvážit jiné uspořádání, s křídlem otevíraným směrem do chodby nebo do obývacího pokoje.


Porta VECTOR Premium V

Plné dveře nebo s prosklením?

Plné kuchyňské dveře se hodí do klasických interiérů, ale minimalistické modely budou dobře fungovat i v moderních pokojích. Díky barvě přizpůsobené stěně bude vstup do kuchyně méně nápadný. Jsou také dobrou bariérou proti hluku a vizuálně uzavírají místnost.

Pokud uvažujete o bílých dveřích tohoto typu, věnujte pozornost kolekci Porta VECTOR Premium (např. modely E, T a V). Zajímavé modely v barvě dřeva najdete v kolekcích Porta DECOR.


Porta VECTOR Premium V                   Porta VECTOR Premium E                   Porta VECTOR Premium T


Chcete-li osvětlit interiér, zvolte prosklené dveře. To oceníte zvláště v malých, tmavých kuchyních. Plocha zasklení se může měnit v závislosti na vašich potřebách. Někdy stačí jeden panel skla v horní části dveří nebo několik úzkých tabulí jeden pod druhým. Dobrým příkladem jsou některé modely dveří z kolekce Porta KONCEPT.


Porta KONCEPT A.9                                Porta KONCEPT H.4                                Porta KONCEPT C.6

Někteří investoři volí dveře s velkým sklem nebo zcela z matného skla, čímž maximalizují účinek osvětlení. V tomto případě je nutné použít tzv. bezpečnostní nebo tvrzené sklo.


Kuchyňské posuvné dveře

Pozoruhodnou alternativou ke klasickým křídlům jsou posuvné dveře do kuchyně. Umožní vám ušetřit místo v malých bytech. V tomto ohledu se nejpraktičtější dveře zdají být ukryté v pouzdru ve zdi s využitím systému Porta KOMPAKT.


Porta KONCEPT A.9 se zárubní KOMPAKT


Nástěnné modely z kolekce BLACK jsou módním a efektivním řešením pro posuvné dveře. Bílé dveřní křídlo v pěti zajímavých designech, z nichž si můžete vybrat, je pokryto prémiovým lakem nebo UV akrylovou barvou. Černé rukojeti a posuvný systém ve stejné barvě dodávají moderní vzhled a zároveň půdní charakter. Elegantní posuvné dveře BLACK budou fungovat všude tam, kde nelze použít standardní řešení.


Porta BLACK


Skládací dveře do kuchyně

Někdy najdete také skládací dveře do kuchyně. Například modely z kolekcí Porta ALFAPorta BETA, se kterými se snadno manévruje. Jsou perfektní i pro vchod do spíže nebo do rohu s pračkou. V malých bytech je někdy nejlepším řešením kombinovat funkci kuchyně a prádelny.Barvy dveří do kuchyně

Dveře do kuchyně by měly ladit s designem interiéru. Dekor kuchyně a obývacího pokoje je obvykle odlišný, dveře hrají roli spojovacího prvku. Toho je snazší dosáhnout, když je barevné schéma neutrální. Bílá a různé odstíny dřeva jsou populární po celá léta. Křídla v intenzivních barvách mohou být ozdobou místnosti, ale jsou velmi výrazná, v kombinaci s interiérem plným drobností a dekorací mohou vytvářet dojem neuspořádanosti a opticky zmenšit interiér.