Úvod Blog Dveře Důraz na styl interiéru. Nástěnné a podlahové lišty jako designový prvek

Důraz na styl interiéru. Nástěnné a podlahové lišty jako designový prvek

Ve světě interiérového designu jsou to právě detaily, které dělají každý prostor jedinečným a výjimečným. Nástěnné a podlahové lišty hrají navzdory svému nenápadnému vzhledu klíčovou roli při zdůrazňování stylu a charakteru interiéru. Právě ony mohou udělat tečku za závěrečnými úpravami a dodat interiéru eleganci, harmonii a charakter.Vyplatí se jim věnovat pozornost a zjistit, jak mohou vylepšit styl interiéru. Jsou důležité nejen pro svou univerzálnost, ale také pro svou estetiku a schopnost zdůraznit stávající kvality prostoru. Podívejme se blíže na to, proč jsou nástěnné a soklové lišty tak důležitou součástí každého interiéru.


Klasická řešení

Interiéry v tradičním stylu zažívají v posledních letech renesanci. Mnoho lidí sní o tom, že si svůj domov přestaví a pomocí detailů a doplňků jej promění v domov v klasickém stylu. Někteří dávají přednost sofistikovanějšímu retro, vintage nebo glamour stylu. Všichni mají jedno společné - lásku ke krásným a elegantním detailům a drobnostem. Jedním z takových detailů je štukatura.

Štuk v mžiku promění moderní interiér v klasický. Je jedním z designových prvků, které navzdory svému nenápadnému vzhledu nakonec na stěnách působí nepřekonatelně. Není možné kolem něj projít lhostejně. Je to také jeden z nejrychlejších způsobů, jak revolučně změnit design interiéru.


Nástěnné lišty Porta

Při nákupu dveří od společnosti Porta si můžete vybrat ze široké nabídky klasických dveří, které budou zárukou nadčasovosti, elegance a harmonie. Navíc si můžete nástěnné lišty Porta zakoupit jako sadu.Jedná se o lišty s klasickou povrchovou úpravou, s nimiž můžete navrhnout krásné štuky na stěny a vytvořit tak jedinečný interiér. Naše lišty můžete lepit jak na stěnu, tak i opakovat stejný design - lepením na dveře.Skryté dveře Porta HIDE v bílé základní barvě jsou pro tento účel ideální. Jsou připraveny k samostatné povrchové úpravě, jako je lepení štuku, natírání křídla a samotných lišt barvou.K dispozici jsou nástěnné lišty:

    Nelakované - tj. připravené k natření vaší oblíbenou barvou.

    V provedení Portadecor Fjord - tj. v barvě pastelové máty, kterou najdete mimo jiné v povrchové úpravě kolekce 4 Živly AIR. Lišty v tomto odstínu budou dokonalým doplňkem pro vytvoření štuku na stěnách, pokud si do interiéru vyberete dveře v barvě Fjord.


Nástěnné lišty lze objednat v prodejnách Porta. Jsou baleny po 4 kusech. Rozměry jedné lišty jsou: 2 metry na výšku 40 mm a hloubku 15 mm. Můžete si je libovolně nařezat a nalepit na stěny a dveře. Naše lišty na stěnu a dveře se nejlépe lepí speciálními lepidly na soklové lišty.


Moderní minimalismus

Interiéry ve stylu moderního minimalismu se vyznačují jednoduchostí, funkčností a čistotou tvarů. Pro tento styl jsou charakteristické hladké povrchy, rovné linie a omezené množství ornamentů. Nábytek pro takové interiéry je obvykle tvarově úsporný, minimalistický a často vyrobený z vysoce kvalitních materiálů. Prostor je dobře promyšlený a organizovaný, díky čemuž jsou interiéry v tomto stylu estetické i funkční.

V nabídce Porta najdete mnoho kolekcí dveří v tomto stylu. Vyhledávejte zejména lakované dveře v tlumených a neutrálních barvách, které v takových interiérech převládají. Vybírat můžete z bílé, šedé nebo barevné palety Uni: Kašmír matt, Grafitová matt a Platinová matt. Jedná se také o dveře v povrchové úpravě s velmi vysokou odolností proti znečištění a poškrábání.

K modernímu minimalismu patří také skandinávský a japonský styl, které při zařizování interiérů s oblibou využívají světlé dřevo a jeho odstíny. Tyto styly odkazují na přírodu, přičemž jsou stále jednoduché a strukturované.


Soklové lišty od společnosti Porta

Dokončení takových interiérů by proto mělo být nejen jednoduché, ale i kvalitní. S tím vám pomohou lišty, které si můžete objednat společně s dveřmi Porta.

Soklové lišty značky Porta mají jednoduchou povrchovou úpravu. Jedná se o lišty minimalistického tvaru, které jsou vysoké 8 cm a můžete je sladit s barvou dveří nebo podlahy, případně i s nábytkovými deskami. Jsou ideální pro moderní, minimalistické a elegantní prostory, kde se dbá na detail.

Naše soklové lišty jsou k dispozici ve více než 10 barvách. Díky tomu je můžete dokonale sladit s objednanými dveřmi Porta.K dispozici jsou lišty:

    Nelakované - tj. připravené k natření vaší oblíbenou barvou.

    v dýze Portadecor: Fjord, Bílá

    V lakované dýze Matt: Kašmír Matt, Grafitová Matt, Platinová Matt

    V dýze CPL HQ: Černá, Dub Craft Zlatý  

    V dýze Portaperfect: Dub přírodní, Dub matný

    V laku UV Premium Plus: bílá, šedá

Lišty si můžete objednat u nás na vzorkovně ve Strašnicích. Jsou baleny po 1 nebo 5 kusech (cena závisí na typu provedení). Rozměry jedné lišty jsou: 2 metry, na výšku 80 mm a hloubku 16 mm.Pohodlný nákup v sadě

U nás si můžete objednat také kompletní sadu spolu s dveřmi a našimi klikami:


    Lišty na stěnu - ozdobné lišty na stěnu, které si můžete sami nalepit a natřít.

    Podlahové lišty - elegantní a minimalistické podlahové lišty pro dokončení interiéru.


Jedny dveře - mnoho možností! 

Dodejte svým interiérům nový charakter jednoduchým způsobem! Postarejte se o dokončovací detaily a módní doplňky, které můžete zakoupit u stejného výrobce. Každé dveře můžete přizpůsobit sobě a svému stylu. Vyberte si stěnové a soklové lišty značky Porta.