Úvod Blog Design Doplňky v boho stylu

Doplňky v boho stylu

Boho styl se u nás nadobro zabydlel. Jste nadšenci do třásní, květinových a zvířecích motivů a barevných kompozic? Zkuste tuto atmosféru přenést i do interiéru výběrem stylových bytových doplňků, plných rozmanitých barev a bezstarostné atmosféry. Chytře změňte vzhled pokojů, vyblbněte se s květinovými motivy a dejte jednou provždy sbohem nudě ve vašem interiéru!Orientální akcenty na boho doplňcích – rozhodně ano!

Pokud vám záleží na zajímavých kompozicích a akcentech v boho stylu, musíte se rozloučit s minimalistickými interiéry a předvídatelnými kombinacemi. Zde je místo pro výrazné barvy, a zajímavé a překvapivé kompozice. Jakékoliv suvenýry z dalekých cest budou skvělou volbou jako designové bytové doplňky. Dobrým řešením budou i skleněné dekorační doplňky do domácnosti v podobě všech misek, talířů či jiného nádobí. V interiérech ve stylu boho nejsou takové předměty vyhrazeny pouze pro jídelnu! Věnujte pozornost ručně malovanému nádobí, bude dokonale ladit s orientálními akcenty a spoustou zeleně.Doplňky ve stylu boho – žádná nuda!

Při výběru doplňků do bytu v boho stylu můžete popustit uzdu fantazii. V interiérech v tomto stylu není místo pro nudu a opakování. Máte plné povolení k experimentům, můžete libovolně kombinovat barvy, míchat materiály mezi sebou a objevovat tak nové, jedinečné kombinace. Boho styl není nic jiného než mix různých vzorů a barev, od uměleckých kombinací po orientální akcenty. Charakteristické kompozice složené z doplňků v boho stylu obsahují zdánlivě nesourodé vzory, textury, barvy nebo styly.


Věděli jste, že…

Název boho stylu pochází ze slova bohémský z 19. století a odkazuje na francouzské bohémské umění. Bohema byla vytvořena lidmi, kteří si cenili především svobody a nezávislosti.


Přírodní materiály – způsob, jak zdůraznit doplňky v boho stylu

Různé vzory, barvy a textury na dekoracích ve stylu boho potřebují vhodné prostředí. Orientální atmosféra a originální dekorace dokonale zdůrazní přírodní materiály. Dřevo, kámen, len nebo kůže – to jsou materiály, které budou dokonale ladit s množstvím vzorů a barev. Proto by neměly chybět v interiérech v boho stylu. Různé doplňky v boho stylu budou dokonale kontrastovat s dřevěnou podlahou nebo jednoduchým nábytkem v pestrých barvách.Boho doplňky do obývacího pokoje - s etnickými motivy

Nejlepší boho doplňky do obývacího pokoje jsou ty s etnickými motivy. Africké nebo marocké vzory budou slušet dekoračním polštářům, závěsům nebo kobercům. Tyto typy boho doplňků interiér zahřejí a propašují do něj trochu svátečních akcentů. Při výběru etnických doplňků se vyplatí čerpat nejen z cizích kultur, ale inspirovat se i lidovými motivy z vlastní země.


Boho doplňky do ložnice – vybírejte přírodní materiály

Při pohledu na inspirace v boho stylu není těžké si všimnout, že interiéry udržované v této atmosféře jsou plné kouzel a orientálních akcentů. Chcete-li správně zobrazit tento styl v ložnici, stojí za to zaměřit se na textilie a přírodní materiály. Nejlepšími boho doplňky do ložnice jsou velké dekorační polštáře a přehozy v teplých barvách, nejlépe s třásněmi. Za úvahu stojí i originální výzdoba oken. Dobře fungovat budou lněné závěsy.


Boho doplňky do domácnosti nejsou všechno – nezapomeňte na ty správné dveře!

Které interiérové dveře budou ladit do bytu s doplňky v boho stylu? Nejbezpečnější a nejklasičtější volbou jsou bílé dveře. Vybrané modely z kolekce Porta VECTOR Premium (např. E, T nebo V), pokryté bílým lakem, v tomto případě skvěle poslouží.


Porta VECTOR Premium


Dalším návrhem, který se bude hodit i k dekoracím v boho stylu, jsou dveře v některém z dekorů dřeva. Model H.5 z kolekce Porta Verte HOME v provedení Dub Přírodní je to pravé! Dalším návrhem dveří, který dokonale podtrhne jedinečný charakter interiéru v boho stylu, je model C.2 z kolekce Porta LEVEL, v barvě Dub Catania.


Porta Verte Home H.5                                             Porta Level C.2