Úvod Blog Architektura Domy ve skandinávském stylu. Čím vynikají?

Domy ve skandinávském stylu. Čím vynikají?

Jednoduché tvary, konzistentní barvy a inspirace přírodou jsou nejdůležitějšími rysy domů ve skandinávském stylu. Co nás nutí obdivovat skandinávský styl? Jak takto zařídit dům?Domy ve skandinávském stylu jsou vyrobeny ze dřeva. Jejich konstrukce je pevná a estetická, vychází z modelu kostry. Typicky mají budovy tohoto typu kryté terasy a sedlové střechy. Vyznačují se precizností zpracování a elegantním minimalismem. Dřevěná fasáda domů ve skandinávském stylu je často natřena výraznou barvou – modrou, červenou, zelenou nebo žlutou. V kombinaci s bílými okenními rámy tak vzniká zajímavý a originální efekt.Které vnější dveře se hodí do domu ve skandinávském stylu?

K jednoduchosti a minimalismu, které charakterizují skandinávský styl, patří i výběr venkovních dveří do vašeho domova. Kolekce PORTA THERMO zahrnuje mimo jiné řadu CLASSIC, která se vyznačuje univerzální decentní elegancí využitelnou v mnoha dekoratérských stylech. Do domu ve skandinávském stylu se nejlépe hodí venkovní dveře ve studených odstínech s texturou dřeva. Mezi 7 barevnými variantami dostupnými v Portě proto stojí za to věnovat zvláštní pozornost barvě Woodec Dub Turner.


Porta Thermo Classic


Domy ve skandinávském stylu – zůstaňte blíže přírodě

Nelze mluvit o domech ve skandinávském stylu bez odkazu na přírodu. Nejde jen o dřevěnou fasádu a rámovou konstrukci, ale také o velké prosklení a přítomnost rostlin. Díky tomu skandinávský styl přibližuje domácnost přírodě.

Vášeň pro přírodu je viditelná i v používání ekologických, moderních technologií a řešení. Skandinávské domy jsou často izolovány minerální vlnou nebo speciální fólií, díky čemuž jsou energeticky úsporné. Můžete také najít systémy chytré domácnosti, které zlepšují každodenní život.


Interiérové dveře v domě ve skandinávském stylu

Nabídka PORTA zahrnuje několik kolekcí interiérových dveří inspirovaných přírodou. Jejich minimalistický design dokonale ladí s interiérem domu ve skandinávském stylu.


    Kolekce NATURA OSLO kombinuje jednoduché klasické dřevo se zajímavým vertikálním frézováním. Toto řešení zvolte, pokud hledáte jedinečné dveřní křídlo, které zpestří váš byt.

    Dveře NATURA CLASSIC s přírodní dřevěnou dýhou také dokonale ladí s interiérem domu ve skandinávském stylu.

    Výraznou strukturu pravého dubu vnesete do svého interiéru díky kolekci interiérových dveří NATURA VECTOR zdobených jemnými řezy.


Natura Oslo


V nabídce PORTA jsou i další produkty, které lze díky přírodní dýze sladit do vámi zvoleného designu. Tradiční interiéry ve skandinávském stylu inspirované přírodou můžete doplnit nejen prvky s dřevěnou povrchovou úpravou. V takto zařízených místnostech skvěle poslouží i bílé interiérové dveře. Vyberte si jednoduché modely s jemným zdobením.


Dům ve skandinávském stylu musí být útulný

Interiér domu ve skandinávském stylu by se měl řídit filozofií hygge, tedy být pohodlný a útulný, bez přemíry zbytečných podnětů a barevných akcentů. Stojí za to vědět, že hygge není jen dekorace, ale také způsob života. Slovo pochází z dánštiny a popisuje stav vnitřní rovnováhy, míru a štěstí. Tyto hodnoty lze převést do designu domů ve skandinávském stylu - minimalismus, použití neutrální barevné palety, použití přírodních materiálů, jako je kámen a dřevo, a také použití materiálů a textur, které jsou příjemné na dotek, měkké polštáře a nadýchané přikrývky činí takto zařízené interiéry útulnými a pohodlnými.


Natura Vector


V domě ve skandinávském stylu je vše na svém místě

Vzhledem k ekonomickému minimalismu v designu a také zaměření na funkčnost působí architektura domů ve skandinávském stylu uspořádaným dojmem. Dojem čistoty a upravenosti umocňují světlé prvky jako nábytek nebo velká okna. Skandinávský styl je opakem okázalosti a zbytečných doplňků, i když nejsou zcela vyloučeny.