Úvod Blog Design Cihla - jak používat tento přírodní materiál v interiérech?

Cihla - jak používat tento přírodní materiál v interiérech?

Dekorativní cihla je trend, který se v našich domovech vyskytuje již mnoho let. Klasická dekorativní cihla pro interiéry je dokonalým zpestřením zařízení, které ladí téměř s jakýmkoli stylem. Fungovat bude v moderních, designových interiérech, ale také v tradičně zařízených bytech. Máte rádi cihlu v obývacím pokoji? Inspirace interiérů, které se vám nejvíce líbí, se točí kolem přírodních materiálů? Máme pro vás pár tipů na zajímavé využití cihel ve vašem bytě. Vyberte si osvědčená řešení a užijte si fantastický design interiéru.Útulný obývací pokoj


Zeď z cihel je nadčasovou dekorací interiéru. Funguje perfektně jako doplněk zařízení obývacího pokoje. Zavádí útulnou atmosféru a také poskytuje trojrozměrný efekt a dokonale láme světlo.


Pokud si ve svém obývacím pokoji nemůžete dovolit tradiční cihly, vyberte si jednu z moderních alternativ. Cihlová imitace, například ve formě tapet nebo dlaždic, bude také vypadat dobře v neobvyklých interiérech. K cihle dřevo nepochybně dobře ladí, skvěle se hodí také k bílé, která v případě obývacího pokoje vytváří ideální barevné duo.


Cihla navíc s hladkými strukturami a světlými barvami místnost opticky nezmenší. To je velmi důležité, pokud hodláte použít tento typ dekoru v menší místnosti, kanceláři nebo malé kuchyni.


Abyste mohli experimentovat s přírodními materiály, vytvořte si bezpečnou základnu v podobě povinné výbavy. Pokud se chystáte zvolit cihlu do obývacího pokoje, zvolte světlé, velmi lehké dveře z přírodního dřeva nebo originální modely v podobě betonu.


Vnitřní křídla z kolekcí Porta FIT nebo Porta LINE budou perfektní pro moderní byty. Díky těmto typům prvků vytvoříte útulné, ale zároveň velmi moderní minimalistické aranžmá.


Designová kuchyň


Červené cihly na zdi jsou také dokonalým aranžérským prvkem ve vaší kuchyni. Pokud ji chcete zařídit originálním způsobem, cihla úspěšně nahradí tradiční dlaždice nad deskou. Chcete-li zdůraznit moderní styl interiéru, můžete vytvořit kuchyňské uspořádání pomocí cihel, černého nábytku, dřeva, kovu a skla.


To vše vytvoří zajímavou kompozici, která dodá vaší kuchyni téměř průmyslový charakter. Je také dobrý nápad použít cihly na volnou zeď v kuchyni nebo tak zdůraznit jídelní kout s dřevěným stolem.


Použití cihlové zdi jistě dodá vaší kuchyni jedinečnou barvu. Začněte experimentovat s přírodními materiály a uvidíte, že to stojí za to!


Bojíte se, že ručně tvarované cihly nebo imitace cihel bude obtížné udržet v čistotě? Zcela zbytečné. Jedná se o praktický materiál, který v této věci nepředstavuje problém a zároveň je velmi odolný vůči jakémukoli poškození.


Odolný materiál a aranžmá v nadčasovém stylu


Pokud při zařizování svého bytu chcete investovat do odolných a velmi pevných materiálů, bude přírodní cihla vynikající volbou. Určitě oceníte její kvalitu a estetické hodnoty a nadčasová povaha tohoto typu dekorace podtrhne krásu každé místnosti.


Cihla v domě je navíc také velmi dobrým tepelným izolátorem. V zimě udržuje dobře teplo a v létě chladí místnost. Pokud vás cena přírodních cihel skutečně děsí, podívejte se na nabídku alternativních řešení, která jsou aktuálně dostupná na trhu.