Úvod Blog Design Černé kliky dveří. Kdy takové řešení zvolit?

Černé kliky dveří. Kdy takové řešení zvolit?

Jak zachovat harmonii při zařizování prostoru? Veškeré kování by mělo ladit jak stylem, tak povrchovou úpravou – včetně dveří a nezbytných doplňků. Jednou z nich je černá klika, která v kombinaci s nevšedním nábytkem a zajímavými doplňky dokáže vytáhnout z interiéru to nejlepší!Zlaté, stříbrné a černé vnitřní kliky - co si vybrat?

Vzhled interiéru ovlivňuje mnoho faktorů – od množství přirozeného světla až po drobné doplňky. Bohužel při zařizování prostoru zapomínáme na jeden z nejdůležitějších prvků, tedy vnitřní dveře. Nejčastěji volíme obyčejné, jednoduché modely s ležérními texturami a povrchovou úpravou. Není to chyba – klasické bílé kousky dokážou zdůraznit jedinečný styl interiéru, někdy jsou však vybírány impulzivně a bez rozmyslu.

Nezáleží na tom, zda jste se rozhodli pro rustikální, industriální nebo skandinávský styl. Dveřní křídla vždy dotvářejí vzhled bytu. Jejich barva a povrchová úprava dodávají místnostem útulnost nebo zdůrazňují extravaganci použitého aranžmá. Při jejich výběru stojí za to věnovat pozornost dveřnímu kování, které bude nejen funkční a spolehlivé, ale bude také originální dekorací:

černá - modely s matným povrchem se budou hodit jak do bytů v půdním stylu, tak do bytů s hippie atmosférou;

pozlacené a mosazné - perfektní nabídka pro fanoušky jednoduchých interiérů s rustikálními a staromódními doplňky;

stříbro a nerez - klasické řešení pro ty, kteří dbají na jednoduché a nadčasové formy.


Pamatujte, že nejen barva kování je důležitá, pozornost dejte například i tvaru rozety. Může být kulatá nebo čtvercová a může mít klíčovou dírku nebo WC kličku. Vyplatí se také blíže podívat na tvar kliky - čím dekorativnější, tím obtížnější je její správné sladění se zbytkem dekorací v místnosti.


Černé kliky dveří – je to dobrý nápad?

Černé kliky jsou jedním z trendů v interiérovém designu již několik let. Kdy se je vyplatí použít? Jsou univerzálním řešením pro každého – je tedy jedno, zda jste příznivci loftového minimalismu nebo preferujete moderní nábytek.

Pokud vám záleží na černých klikách pro interiérové dveře, rozhodněte se nejprve o vzhledu samotných křídel. Perfektní budou modely v dekoru Dub Tmavý nebo některý z ořechů. Ideálním řešením může být model Porta VERTE HOME G.4 s decentním prosklením, design interiéru zdůrazní a rozzáří.


Porta Verte HOME G.4


Které modely dveří budou fungovat s černou klikou? Existuje několik jedinečných kombinací, které osloví i ty nejnáročnější estéty:

Porta LOFT model 1.1 – Buk Skandinávský v kombinaci s černou zárubní skvěle doplní vzhled minimalistického velkoměstského bytu;

Porta KONCEPT model B.0 - v odstínu Dub Sibiřský vyváží doplňky použité v minimalistickém interiéru a vnese kus elegance;

Porta LINE model H.1 - v tónu Beton Tmavý se bude skvěle hodit do místnosti zařízené v pánském stylu.


Porta LOFT model 1.1


Samozřejmě při rozhodování o vybraném modelu dveří se vyplatí vzít v úvahu barvy stěn, jejich povrchovou úpravu a například i masivní konstrukci skříní nebo pohovky. Důležité jsou také textilie, které by měly ladit s povrchem dveřních křídel.


Porta Verte HOME H.4 a klika RUMBA


Černá matná klika  - must have!

I když se to někomu může zdát nezvyklé, stále větší oblibu si získávají černé kliky. Kromě toho, že budou dobře fungovat v loftových interiérech, vyplatí se je použít i v jiných stylech.


Černá klika a boho styl

Přestože je boho spojeno s přírodou a strohými formami, v kombinaci s jednoduchou a subtilní klikou LEA LUX uděláte interiér jedinečným. Je to perfektní způsob, jak prolomit nudu a v kombinaci s hliněnými vázami nebo jemným makramé dodá interiéru trochu industriálního stylu!


LEA LUX


Moderní verze glamour

Milujete eleganci ve stylu glamour? Lahvově zelená nebo chrpově modrá v kombinaci se zlatými rámečky zrcadel a skleněnými stolky dokonale ladí s matnými klikami dveří. Myslete na to, abyste nenarušili rovnováhu v místnosti! Pokud se chcete vyhnout zbytečnému kompozičnímu chaosu, vyberte si kování z kolekce Bella Slim - decentní a stylový!


BELLA SLIM


Návrat ke klasickému retru

Mohutná křesla z dob minulých si získávají stále více příznivců a dříve vysmívané obývací stěny se vracejí v osvěžené verzi! Barevné, s hřejivým povrchem a moderním designem budou dokonale ladit s matným povrchem kliky EUFORIA. Je jednoduchá a v kombinaci s odstíny hořčice nebo výrazné vínové se stane neodmyslitelným prvkem pokoje!


EUFORIA