Úvod Blog Dveře Černé interiérové dveře – do jakého se hodí interiéru?

Černé interiérové dveře – do jakého se hodí interiéru?

Černé interiérové dveře jsou stále populárnější. Je pravda, že jsou dekoratérskou výzvou, ale dokážou zdůraznit vzhled interiéru a dodat mu charakter. To je skvělá nabídka pro lidi, kteří se nebojí kontrastů a zajímavých kombinací. Podívejte se, jak využít černé dveře v bytě, aby váš interiér vypadal originálně a noblesně!Černé interiérové dveře – hit posledních let

Při zařizování interiéru lze snadno zapomenout na dveře, které mohou být dokonalým doplňkem. Je pravda, že klasické modely dveří fungují ve většině místností dobře, někdy se ukážou jako nejjednodušší řešení. To je chyba, správně vybraná dveřní křídla mohou podtrhnout originalitu zvoleného nábytku a zdůraznit vzhled stěn a doplňků.

Jsou černé dveře v bytě dobrý nápad? Samozřejmě! Pamatujte, že na začátku plánování vašeho domova byste měli vzít v úvahu jejich originální design. Ve světlých místnostech ve skandinávském nebo rustikálním stylu dokážou narušit harmonii, ale v případě minimalistických a loftových budou to pravé! Kde jinde ještě budou fungovat tmavá dveřní křídla?


Natura CLASSIC 3.1


Černé interiérové dveře a styly chat

I když se tato kombinace může na první pohled zdát neobvyklá, černé dveře dokážou vyzdvihnout svou jemnost z interiéru v alpském stylu. V tomto stylu je základem dřevo, které skvěle vypadá s matnými doplňky v různých barvách – od bílých čel skříněk až po šedé koberce a úchytky. K teplým dřevěným stěnám se vyplatí zvolit černá dveřní křídla bez lesku.


Moderní styl a černé pokojové dveře - perfektní kombinace

Jednoduché formy, nenápadné kombinace a jednoduchost - moderní interiéry jsou dobrým řešením pro lidi, kteří nemají rádi glamour nebo tmavý styl loftu. Jeho nejdůležitější principy jsou založeny na maximalizaci prostoru a použití co nejvíce tlumených barev – šedé, béžové a decentní hnědé. Vyplatí se však zaměřit na některá řešení, která nudný a někdy nevýrazný styl rozbijí. Dobrým příkladem jsou černé dveře, které dodají místnosti nejen eleganci, ale budou i zajímavým akcentem na jedné ze stěn.


bytové vchodové dveře Steel SECURE


Černé interiérové dveře - o umění neobvyklých kombinací ve wabi sabi

Wabi sabi je spojeno s láskou k tomu, co je staré a nedokonalé. Všechny prvky, které tvoří interiér, se mohou zprvu zdát náhodné, ale postupem času získávají nový, nadčasový význam. Nejinak je tomu v případě černých dveří, jejich použitím v prostoru zvýrazníte jedinečný a eklektický vzhled. Je však třeba pamatovat na jedno základní pravidlo! Čím méně drobností a zbytečných doplňků, tím lépe. Tmavá povrchová úprava dveřních křídel může způsobit zbytečný chaos, takže s posledními doteky při dekorování místnosti stojí za to vybrat ty položky, které mají nejzajímavější design a neovlivní harmonii v místnosti.


Jaké černé interiérové dveře si vybrat?

Bez ohledu na to, zda máte rádi minimalistické interiéry nebo dáváte přednost retro stylu, může být výběr černých dveří do pokoje velký problém. Které modely stojí za pozornost? Existuje několik univerzálních příkladů, které budou ideální pro váš byt:

    Porta LINE model H.1 - klasický model s ozdobnou intarzií, která decentně oživí vzhled dveří;

    Porta CPL model 1.1 - budou fungovat jako dveře do koupelny, dveře do ložnice i jako malá domácí kancelář;

    Porta LOFT model 1.1 - s jemnými oděrkami a matným rámem vytvoří dokonalé duo v bytech udržovaných v industriálním stylu;

    Porta FOCUS model 4.A - se sklem, které dodá místnosti eleganci a třídu.


Porta LINE H.1                                    Porta CPL 1.1                                      Porta LOFT 1.1


Bojíte se, že černé interiérové dveře mohou přehlušit interiér vašeho bytu? To nemusíte. Na trhu najdete mnoho zajímavých dveřních křídel v tmavých barvách, například modely v barvě antracit. Ideálním příkladem je Porta LINE model F.1, který nejen zdůrazní vzhled místnosti, ale díky dekorativní intarzii bude i skvělou dekorací interiéru!


Porta FOCUS 4.A                                       Porta LINE F.1


Na co pamatovat při vybírání černých dveří do bytu?

Při použití černých interiérových dveří Porta pamatujte na několik pravidel – vyhnete se tak přehánění a udržíte rovnováhu v místnosti:

    čím méně, tím lépe - charakteristické prvky v designu místnosti nepotřebují další dekorace a doplňky, takže je omezte na minimum;

    zaměřte se na detaily - snažte se kombinovat jednotlivé prvky tak, aby se vzájemně doplňovaly designem a povrchovou úpravou;

    hrajte si s barvami – to je důležité pravidlo, ale nezapomínejte na střídmost a zkuste v interiéru vybrat například tři hlavní barvy: černou, tmavě modrou a šedou.


Dveřní křídla mohou být krásnou dekorací a co víc, mohou dotvořit vzhled akcentové stěny v bytě či domě. Podlouhlé panely nebo tapety v odstínech lahvově zelené a jemné zlaté v kombinaci s matnými dveřmi mohou vypadat překvapivě efektně! Osvětlete celek zrcadlem, které dodá místnosti hloubku a podtrhne její jedinečný vzhled. 

Pokud si zrovna vybíráte své interiérové dveře, ať už černé nebo úplně jiné, stavte se u nás a nechte si poradit našimi odborníky. Těšíme se na vás!