Úvod Blog Interiér Černá v interiéru

Černá v interiéru

Ještě před 20 lety jsme častěji než bílý nábytek používali retro černé segmenty obývacího pokoje nebo nudné soupravy s psacím stolem pro teenagery. Výsledkem bylo, že interiéry vypadaly uniformně a temně. Dnes je v obchodech málo černého nábytku, mnohem více se nám líbí bílé nebo přírodní dřevěné odstíny.Móda světlého nábytku přišla ze Skandinávie a doufejme, že u nás zůstane déle. Díky světlému vybavení se interiéry zdají prostornější, opticky větší a jasnější. V našem podnebí, zejména na podzim a v zimě, je světlejší lepší. To však vůbec neznamená, že černá je špatná a ošklivá. V interiéru může vypadat krásně a nemusíte se jí vzdávat. Pokud máte rádi černou, ale doma ji použít nechcete, pořiďte si alespoň barvu na tabuli!


Detaily, ozdoby, dekorace

Černá barva funguje skvěle v detailech. Černá záclonová tyč zdůrazní bělost stěn a antracitový radiátor bude neobvyklým doplňkem. Černé, kovové, geometrické svícny nebo lucerny pěkně doplní komodu. Černé svíčky a lesklé hrnce budou ladit s glamour stylem. Černé kameny nasypané do mísy budou také krásnou, přírodní ozdobou.

Již nějakou dobu je v módě věšet na stěny plakáty se slogany a motty. Místo toho, abyste se rozhodli pro černý tisk na bílém pozadí, můžete zvolit opak, takový plakát v černém rámečku zavěšený na bílé stěně získá expresivitu.


Černé polštáře a koberce

Hladký černý koberec je spojen s typicky mužským interiérem, ale kombinace bílé a černé, geometrických vzorů se bude hodit jak do skandinávského, tak do glamour stylu. Bude také ladit s nábytkem vycházejícím z klasiky 60. let minulého století. Pokud se vzdáte tak výrazného koberce, zvolte polštáře. Černobílé, prošívané, reliéfní, s texturou, vyrobené z různých tkanin - len, bavlna, satén, takové polštáře mohou zcela změnit interiér.


Černá kuchyně, černá koupelna

Designové interiéry často překvapují tím, jak pojímají nejen ložnici, ale také koupelnu a kuchyň. Kombinace dřevěných skříněk s černými pracovními deskami nebo světlými čely s černou nikoho nepřekvapí a kuchyně s černými akcenty nebo dokonce převahou této barvy vypadá elegantně. Místo obkládání pracovní desky zvažte použití barvy na tabuli. Lze umýt, takže je to velmi praktické řešení.


Porta CPL


Lidem, kteří chtějí trávit úklidem co nejméně času, nedoporučujeme černá čela nábytku vyrobená ve vysokém lesku, ukazují naprosto každý otisk ruky, což je obzvláště problematické v případě skříněk otevíraných pohodlným a efektivním systémem klik -klak. Můžete také vidět každou kapku vody, což je v kuchyni každodenní problém.


Mnohem méně často než černé kuchyně lze vidět černé koupelny. V malých interiérech může být černá ohromující, ale ve velkých koupelnách bude působivá. Místo nedávno módních šedých dlaždic stačí sáhnout po velkých černých, abyste získali úžasný efekt hladkého, tmavého povrchu, stačí použít na jedné stěně. Když je zbytek světlý, efekt nebude přehnaný. Může být zajímavé vyměnit typické bílé umyvadlo za černé, použít černou mozaiku nebo mramor.


Černá v dětském pokoji

Před lety nikdo ani nepomyslel na temnotu v dětských pokojích. Nejvíce této barvy skončilo v pokojích teenagerů. V současné době nekupujeme černý nábytek pro děti, ale můžeme vybrat černý například stůl nebo fragment vestavěné postele, černou tabuli,...

Tabule nikdy nebyla tak populární. A není divu. Je odolná proti skvrnám, takže se skvěle hodí do dětského pokoje a můžete použít i křídu. Bylo vynalezeno něco dokonalejšího? Ano! Stačí namalovat zeď nejprve magnetickou barvou, abyste na ni mohli nejen kreslit, ale také k ní připevňovat magnety a vytvářet si vlastní umělecké galerie z obrázků přinesených ze školky.

Dětský pokoj může být také vymalován v jiné barvě, ale černá barva má nepopiratelné kouzlo. Zajímavým nápadem je udělat celý interiér pomocí černé desky. Díky této úpravě si nemusíte dělat starosti se skvrnami, oděrkami nebo značkovacími nebo pastelkovými „výzdobami“ dětí. Epické!


Černá v ložnici

Fanoušci černé barvy si mohou koupit černé povlečení a přehozy. Je možné, že tyto doplňky zcela promění vaši ložnici a znamenají, že již nemusíte přidávat kapku černé. Ložnice v typických bytech obvykle obsahují postel, noční stolky a šatní skříň. Přikrytí postele barevnými přehozy může určit styl místnosti.

Rozhodnou také doplňky, křišťálové nebo stříbřité lustry a lampy promění obyčejnou ložnici v místnost jako pětihvězdičkový hotel. Mezi bílou a dřevěné dekorace skandinávského stylu přidejte trochu černé v detailech.

Můžete namalovat jednu ze stěn, například tu za postelí, černou nebo použít zajímavou tapetu v této barvě. Pokud je celá zeď příliš, možná stačí černé čelo postele? Můžete si koupit hotové nebo si ho vyrobit sami z desky, výplně a látky. V takovém interiéru budou bílé dveře dokonalé, protože dodají celé místnosti trochu jemnosti. Dveře z kolekce Porta VECTOR Premium dokonale kombinují moderní design s frézami, které jsou v zásadě známé z dveřních křídel v tradičním stylu. Dveře z této kolekce se vyznačují novou metodou frézování a prvotřídní povrchovou úpravou, která zajišťuje trvanlivý saténový povrch.


Černá v obývacím pokoji

Trávíme spoustu času ve velké místnosti, zvláště propojené s kuchyní. Nechceme, aby nám nálada po příchodu z práce výrazně klesla, spíše naopak. Proto se obvykle obklopujeme jasnými barvami.


Porta CPL


Ne každý však musí milovat bílou, ale chybí mu stará dobrá černá. Můžete umístit do obývacího pokoje průmyslové, černé kovové police ke stěnám, přičemž je doplníte černým konferenčním stolkem nebo jídelním stolem.

Černá bude perfektně ladit s červenou cihlou a šedým betonem, v současné době velmi módními materiály. A tady se můžete vybláznit s barvou na tabuli. Krásně proti ní bude vypadat bílý nebo dřevěný nábytek. Co nedoporučujeme? Černé, velké, kožené sedací soupravy je lepší nechat v obchodě.