Úvod Blog Interiér Černá a bílá koupelna. Jak ji moderně zařídit?

Černá a bílá koupelna. Jak ji moderně zařídit?

Černá a bílá jsou dvě kontrastní barvy a jejich kombinace je klasikou, která dobře funguje při zařizování prostoru. Dokonale se doplňují a dodávají zdobeným interiérům nadčasovou eleganci. Jak zařídit černobílou koupelnu a jakými způsoby rychle zahřát vytvořený styling?Černobílá koupelna – trefíte nebo minete?


Uspořádání prostoru se může zdát jako jednoduchý úkol – vždyť každý, kdo zařizuje dům či byt, má svou vizi o vzhledu koupelny. Nicméně… pravda je úplně jiná! Množství dostupných barevných variant – ať už jde o nábytek, barvy na stěny nebo keramické obklady – může zahltit a způsobit, že se do interiéru vkrádá chaos.


Naštěstí existují určité barevné kombinace, které budou vždy hitem. Černobílá koupelna je klasika, která nikdy neomrzí. Je ideální pro domy nebo byty udržované v okouzlujícím, minimalistickém a moderním stylu s odkazem na art deco nebo retro. Černobílou koupelnu by měli volit i lidé, kteří mají rádi místnosti plné harmonie a rovnováhy – správně zařízený interiér vám jistě pomůže odpočinout si po náročném dni v práci!Na co pamatovat při zařizování černobílé koupelny?


Při používání bílé a černé při zařizování koupelny byste měli pamatovat na několik důležitých pravidel, která vám pomohou vyhnout se nepořádku a chaosu v místnosti. Především:


* Při dokončování černobílé koupelny vsaďte na matné obklady

Bez ohledu na to, zda je vaše koupelna velká nebo spíše malá, při zařizování jejího interiéru volte obklady s matným povrchem. Ty se třpytkami – bílé i černé – by se měly používat s mírou a ve formě akcentu. Díky tomu předejdete zbytečnému přetěžování prostoru a celé aranžmá působí luxusně.


* U bílé koupelny s černými doplňky nezapomínejte na vyvážení

Pokud chcete, aby vaše bílá koupelna ladila s černými doplňky, určitě pamatujte na vyváženost. Příliš mnoho černých prvků zkazí celý styl a interiér bude působit neuspořádaně. Ve světlé místnosti zvolte jemné tmavé prvky, které zdůrazní vzhled armatur nebo obkladů. Černé věšáky na ručníky, madla nebo třeba radiátor skvěle doplní prostor a vyzdvihnou jeho jemnost!


* V černé koupelně buďte opatrní s doplňky

Černé koupelny upoutají nevšedním vzhledem - tmavé moderní obklady v kombinaci se skrytými dveřmi PORTA HIDE lakované v barvě stěn dokonale vyhoví potřebám lidí, kteří nemají rádi zbytečný přepych. Pokud vám navíc záleží na místnosti plné harmonie, nezapomeňte při zařizování tmavé koupelny používat barevné doplňky s mírou. V interiéru, kterému dominuje černá barva, volte doplňky v teplých odstínech, jako je zlatá nebo přírodní dřevo.


Porta HIDE


Jak zateplit černobílou koupelnu?


V loftovém stylu, s geometrickými vzory nebo třeba s okázalými glamour akcenty? Černobílé koupelny umožňují mnoho experimentů! Pokud však při zařizování místnosti dojdete k závěru, že potřebuje trochu odstupu, vsaďte na:


    dřevěné doplňky - černá a bílá koupelna se dřevem (např. dubový rám zrcadla nebo modřínové lamely) je receptem na okouzlující moderní styl.

    zlaté akcenty - příkladem mohou být dlaždice připomínající mramor s jemnými pozlacenými vložkami na povrchu.

    barevné doplňky - barvy jako kanárkově žlutá, chrpově modrá a fuchsiová skvěle ladí s bílou a černou.Možností, jak zateplit černobílou koupelnu, je mnohem více. Styl interiéru ovlivňují i prvky jako kování nebo dveře. Pokud tápete, jaké dveře si vybrat, vyberte si některý z modelů z kolekce PORTA FOCUS, například v odstínu jemného Dubu Kalifornia nebo hřejivý Akát Medový. Dřevěná plocha dveří a vertikální prosklení prosvětlují interiér.


Jaké dveře zvolit do černobílé koupelny?


Dokončujete černobílou koupelnu? Vaši pozornost si zaslouží modely koupelnových dveří s ozdobnými intarziemi, které v kombinaci s pozlacenými doplňky jistě potěší nejednoho milovníka interiérového designu. Dveřní křídla z kolekce PORTA DESIRE spojují jemnost s nadčasovou jednoduchostí a intarzie jim dodávají eleganci. Je to užitečná a praktická nabídka do koupelny - jsou pokryty lakem UV Premium Plus s hladkým povrchem, který je odolný proti nečistotám a proti zvýšené vlhkosti.


Porta DESIRE


Malá bílá toaleta s černými doplňky, nebo snad kombinace moderního stylu s černobílou koupelnou? V jakém poměru nakoupený nábytek, kování a dekorační prvky využijete, záleží jen na vás. Nezapomeňte ve všem používat umírněnost a nevzdávejte se zajímavých akcentů, jako jsou zlaté detaily nebo dveře s dekorem dřeva.