Úvod Blog Interiér Bydlení v bílé - nadčasové řešení

Bydlení v bílé - nadčasové řešení

Některá nastavení místností nikdy nevyjdou z módy. Je to především díky barvám, které jim vládnou a které lze snadno kombinovat s dalšími designovými prvky. Jednou z takových barev je bílá, která je v interiérovém designu univerzální a nadčasová. Aby však bílý interiér působil zajímavě, originálně a zároveň pohodlně, je třeba celou kompozici dobře promyslet. Jak důmyslně vytvořit bílý dekor, který bude těšit po mnoho let?Mnoho výhod bílé barvy

Není sporu o tom, že největší výhodou bílé barvy je její univerzálnost. Lze ji úspěšně použít téměř v každém stylu a hodí se do každé místnosti. Nelze popřít ani výhody bílé barvy, pokud jde o ovlivnění vnímání prostoru, v němž je použita - interiér se díky ní zdá větší a světlejší, než ve skutečnosti je. Manipulací s bílou barvou můžeme také zvýraznit určité detaily v bytě a výrazně rozjasnit celou místnost.

V některých stylových zařizovacích předmětech hraje bílá ústřední roli. Skvěle se hodí pro světlé, jednoduché a minimalistické moderní vzory, stejně jako pro tradičnější styly, jako je rustikální, skandinávský nebo romantický jihofrancouzský styl bydlení. Je zkrátka dokonalou kulisou pro jakoukoli dekoraci a dokáže se dokonale hodit k různým designům interiérů.


50 tváří bílé

Někteří lidé si však myslí, že "bílá" je prostě "bílá". - nic nemůže být vzdálenější pravdě. Když říkáme a myslíme "bílá", obvykle máme na mysli jeden z jejích odstínů. Ano, odstíny bílé skutečně existují - a výběr toho správného pro náš designový nápad se ukáže jako klíčový, pokud jde o konečný úspěch návrhu interiéru. Bílou lze "rozbít" kapkou šedé, modré, zelené nebo béžové - pak získá hloubku, stane se méně nápadnou a neutrální. Pokud ji rozbijeme studenou barvou, stane se strohou, ale pokud přidáme teplou barvu, působí přátelštěji a útulněji...

Bez ohledu na odstín bílá barva interiér odlehčí a dodá mu na eleganci. Bílé doplňky dodávají celkovému stylu jemnost, harmonii a určitou vzdušnost. Takové světlé barvy se hodí do každého interiéru, ale v ložnici působí obzvlášť dobře: jednoduchost a klid, které naznačují, podporují pohodu a naprostou relaxaci.


Které dveře se nejlépe hodí k bílé barvě?

Rafinovaný styl je takový, ve kterém jsou všechny prvky promyšlené a správně zkombinované. Aby bílý interiér vypadal opravdu působivě, je důležité zvolit správné dveře. Ve světlém interiéru budou dobře vypadat dveře v lomené bílé barvě, například skandinávský dub. Jedná se o barvu, která interiér mírně zateplí - bude tedy ideální pro interiéry navržené jako romantické, rustikální a útulné. V nabídce PORTA Doors naleznete nejvhodnější modely doplňující takový design v kolekci Porta ROYAL.


Porta ROYAL


Pokud naopak dáváte přednost modernosti a industriálnímu stylu, určitě si prohlédněte kolekce Porta KONCEPT a Porta VECTOR Premium. Jsou elegantní a tvarově jednoduché a dokonale zapadají do minimalistického pojetí bílého prostoru. Nebojte se instalovat bílé dveře, i když je v interiéru hodně bílé. Takové uspořádání vypadá skvěle a je stále módní.


Kouzlo je v detailu - příslušenství

Tlumené a barevně sladěné uspořádání je dokonalým pozadím pro barevné doplňky nebo intenzivní, občas i extravagantní dekorace. Takovými detaily se mohou stát barevné prvky nábytku, polštáře, závěsy nebo doplňkové dekorace na stěnách.

Důležité je, že bílý interiér je také vhodný pro míchání stylů. Nic nebrání tomu, abyste popustili uzdu své fantazii a realizací bláznivých dekorativních nebo dokončovacích nápadů vytvořili eklektický interiér, který kombinuje to nejlepší z různých stylů. Univerzální charakter bílé barvy z ní obvykle činí základ a východisko pro další plánování. Moderní interiér může být prostorovou kompozicí skvrn, plných ploch, rovin, linií, bodů..... Světlé pozadí činí takové umělecké "sdělení" ještě výraznějším.A pokud se nemůžete rozhodnout, který styl vám vyhovuje nejlépe - buďte v klidu! Bílá barva jako základ téměř jakéhokoli dekoru vám umožní jeho častou změnu. Můžete tedy experimentovat a každou chvíli vyzkoušet něco nového. To zní lákavě, ne?