Úvod Blog Dveře Vybíráte dveře do bytu? Podívejte se na to, čemu věnovat pozornost!

Vybíráte dveře do bytu? Podívejte se na to, čemu věnovat pozornost!

Výběr dveří do vašeho domova nebo bytu je rozhodnutí, které vyžaduje důkladné přehodnocení. V našich interiérech plní mnoho funkcí. Na jedné straně musí být praktický, nekomplikovat nám každodenní život, na druhé straně – se nesmí zapomínat, že jsou důležitým prvkem interiéru, který by měl zdůraznit a doplnit charakter celého uspořádání. Obvykle tomu však nevěnujeme pozornost – na co bychom měli myslet při výběru dveří?Strana dveří

Pokud jde o praktický aspekt, je to jedna z nejdůležitějších otázek. Při koupi dveří je nutné se rozhodnout, na kterou stranu se budou otevírat. Jak poznáte, zda se jedná o levé nebo pravé dveře? Existuje velmi jednoduchá metoda. Postavte se před dveře tak, aby se otevíraly směrem “na vás“. Pokud jsou závěsy vlevo, jedná se o dveře levé, a pokud jsou vpravo – analogicky – se jedná o dveře pravé.

Kdy vybrat dveře pravé a kdy levé? Podívejte se na svůj byt z tohoto úhlu, pamatujte si tyto tři důležité principy:

  • Nejlepší a nejpohodlnější je, když se dveře otevírají na prázdnou stěnu
  • Otevřené dveřní křídlo by nemělo zakrývat vypínače světel – tak že je třeba věnovat pozornost tomu, kde se nacházejí
  • Dveře, které se nacházejí těsně vedle sebe, by se neměly sebe dotýkat při současném otevírání – v takovém případě dochází ke ztrátě funkčnosti

Konstrukce dveří

Mluvíme zde o prvcích, které rozhodují o vlastnostech dveří jako je pevnost, stabilita, zvuková izolace nebo tepelná izolace dveří. Výplní dveří může být voština nebo různé druhy dřevotřísky – musíte se rozhodnout, která možnost je pro vás nejvhodnější.

Sklo

Prosklené dveře jsou nejen zajímavým řešením, které vypadá moderně a originálně. Vhodný výběr zasklení zvýší stupeň osvětlení místností – to je zvláště důležité v případě malých místností, které se díky tomu opticky zvětší.Závěsy dveří

Závěsy jsou většinou zanedbávány, a přesto jsou nesmírně důležité. Panty vypadají nejlépe pokud jsou barevně a stylově přizpůsobeny kování a zámku. Pokud chcete uspořádat byt v moderním, minimalistickém stylu, můžete také zvolit neviditelné panty.

Ventilace

Zvláštní pozornost by se měla věnovat tomuto řešení při výběru dveří do koupelny a na toalety – to jsou místnosti, které potřebují konstantní cirkulaci vzduchu kvůli vlhkosti v nich. Různé typy větrání výrazně ovlivňují povrch dveří.

Můžete si vybírat mezi ventilačními otvory, mřížkami nebo podříznutím – přemýšlejte o tom, který z nich bude vypadat nejlépe.

Zárubeň

Nevíte, co je to zárubeň? Jednoduše se dá říct, že je to rám dveří. Je to konstrukční část dveří – do které se montuje dveřní křídlo – a i když je nezbytný pro jejich instalaci, obvykle se prodávají samostatně na sobě. Důvodem je především skutečnost, že dveřní zárubně se vyrábějí ve dvou verzích: polodrážkové a bezpolodrážkové.

Co je jiné? Levnější řešením je klasická konstrukce, zatímco u bezpolodrážkových dveřích je křídlo dveří a zárubeň v jedné rovině.

Dveřní kování

Vždy volte kování, tak, aby odpovídala celkovému stylu dveří – pokud je moderní křídlo dveří, nekombinujte je s klasickými ornamenty. Povrch kování volte s ohledem na povrchovou úpravu závěsů a zámku.

Rozměry

V neposlední řadě! Před zakoupením zkontrolujte sílu stěn a rozměry otvoru ve stěně. Nevíte, jak to udělat? V této fázi se můžete obrátit na nás.

Přejeme vám jen samé dobré rozhodnutí