Úvod Blog Dveře Bílé interiérové dveře. Výběr a údržba

Bílé interiérové dveře. Výběr a údržba

Bílá je univerzální barva, ale zde její výhody nekončí. Je dekorativní a vždy elegantní. Bílá barva v bytě je něco, na co se vyplatí vsadit, přináší svěžest, lehkost a decentní eleganci.Kouzlo sněhově bílých barev

Byty s množstvím bílé barvy jsou perfektním řešením pro všechny, kteří mají rádi světlé a prostorné interiéry. Tato barva vypadá obzvláště dobře v místnostech s malou plochou, protože je opticky zvětšuje a nezpůsobuje ohromující efekt. Bílé stěny a na jejich pozadí téměř neviditelné interiérové bílé moderní nebo klasické dveře jsou perfektním řešením pro každého, kdo má rád časté změny. Jednoduchost a elegance jsou klíčem k úspěchu – snadný a univerzální způsob, jak dotvořit interiérovou vizi projektu.

Stačí vyměnit závěsy, polštáře na pohovce a pár drobností, abyste vytvořili zcela nové aranžmá. I při větším zásahu do designu interiéru souvisejícím například se změnou barvy stěn budou bílé dveře v domě stále vypadat skvěle a tvořit dekorativní prvek. Tmavší barva stěn navíc zdůrazní majestátnost sněhové barvy.


Porta FOCUS Premium


Volíme bílé dveře

Bílé dveře v interiéru budou vždy dobře fungovat. Ve světlých interiérech splní svou funkci nenápadně. V tmavých místnostech však zvýrazní svou přítomnost a celý interiér rozjasní. Ten by měl obsahovat i další prvky v bílé barvě, aby bílé dveře v domě nebyly samy. To můžou být okna, soklové lišty, nábytek nebo doplňky jako například rámečky na fotografie.

Je velmi důležité, aby bílé dveře v bytě nebo domě byly v souladu se stylem interiéru. Než se je naučíte správně vybírat, měli byste znát jejich typy – díky tomu rychle najdete bílý model, který podtrhne charakter vašeho domova.


Typy bílých dveří:

    * moderní bílé interiérové dveře - kromě majestátní barvy překvapí i nevšedními dekorativními prvky, jako je matné prosklení, stříbrné, černé či zlaté intarzie nebo efektní frézování

    * klasické bílé dveře - ideální pro tlumené, elegantní interiéry a jako vyvážení v moderních a bláznivých; charakteristickým znakem těchto dveří je jejich jednoduchost a spolehlivost, i když je model vybaven dodatečným prosklením

    * plné dveře - bez jakéhokoli prosklení nebo zrcadel; skvěle se hodí do interiérů jako je koupelna nebo šatna

    * dveře s prosklením - způsob, jak opticky zvětšit prostor, zlepšit osvětlení a vytvořit dojem útulnosti; aktuálně módní jsou zejména modely s černým sklem, díky kterému můžete vytvořit jemný kontrastní efekt

Prohlédněte si svůj byt ještě jednou a dobře si rozmyslete, jaký typ bílých dveří bude u vás fungovat nejlépe. Když se ve vaší hlavě objeví prvotní vize, měli byste se zaměřit na styl interiéru, který vás zajímá, a proměnit se v designéra.


Klasický styl a bílé dveře

V interiéru, kde je důležitá útulnost a pohodlí, nesmí chybět moderní bílé interiérové dveře, i klasika se přeci jen dá trochu rozbít. Dokonalá bude kolekce Porta VECTOR Premium s efektním frézováním, které navodí atmosféru nadčasovosti. Volbou UV akrylové barvy si můžete být jisti, že po mnoho let na laku neuvidíte žádné škrábance nebo nečistoty, které jsou známkou času. Pokud mezi vaše úkoly patří navrhnout malý prostor, nainstalujte si do svého domova prosklené bílé dveře z kolekce Porta GRANDE UV - získáte lehkost a světlo, které jste si ani nedokázali představit.


Porta VECTOR Premium


Moderní styl a bílé dveře

Je mnoho možností, ze kterých si můžete vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje. Moderní bílé interiérové dveře – např. dveřní křídla z kolekce Porta FOCUS Premium nebo Porta Verte HOME – by měly být jednoduché, ale mohou mít zajímavé prosklení a mohou být dokonce většinou z matného skla. V případě první kolekce si můžete vybrat i model s černým prosklením, to je nyní jeden z nejmódnějších interiérových trendů.


Porta Verte HOME


Skandinávský styl a bílé dveře

Jedná se o světlé interiéry a nátěr dřevěných dveří na bílo je v tomto případě nezbytný. Vyplatí se vybrat stylový model s prosklením, např. Porta VERTE Premium A.4, a také doma myslet na dvoukřídlé bílé dveře. Pokud předstírají, že jsou alespoň o něco starší, než ve skutečnosti jsou, budou se hodit do interiéru v anglickém nebo rustikálním stylu.


Minimalistický styl a bílé dveře

Všudypřítomnou jednoduchost jistě podtrhnou klasické bílé dveře do bytu s hladkým povrchem, například Porta DESIRE UV. Model se stříbrnou intarzií způsobí, že křídla budou vypadat elegantněji, jde o jemnou dekoraci, která nebude nápadná. V těchto interiérech budou dobře vypadat i skleněné dveře.


Industriální styl a bílé dveře

Loftový styl je spojen především s atmosférou starých továren. Dominuje beton, cihla, sklo a černá. Ale kdo řekl, že se nemůžete odvázat a vsadit na jinou barvu? Tyto interiéry jsou ideální pro posuvné kovové dveře. Perfektní bude kolekce Porta LOFT s černou, ocelovou zárubní, která díky své struktuře dodává pevnost a je odolná vůči jakémukoli poškození.


Porta VERTE Premium                       Porta DESIRE UV                           Porta LOFT


Co dělat, aby byly dveře vždy sněhově bílé?

Přestože jsou s nadšením vybírány moderní i klasické bílé interiérové dveře, většina lidí si klade otázku, zda si svou barvu udrží po léta. Moderní povrchy a barvy se dají bez problémů vyčistit.


Čím vyčistit bílé interiérové dveře?

   *  Používejte jemné čisticí prostředky nebo teplou mýdlovou vodu, abyste nepoškodili lak.

   *  Vybírejte měkké hadříky, které nebudou mít nepříznivý vliv na konstrukci dveří.

   *  Vše očistěte (listy, rám, zámky, panty) a začněte vždy odshora.

   *  K čištění dveří a rámu dveří použijte jiný hadřík, protože nejvíce prachu se nasbírá na rámu dveří.

   *  Pro běžnou péči poslouží roztok vody a jedlé sody.


Bílé dveře v bytě si dokonale zachovávají svou původní barvu a nedělají problémy při standardních úklidových činnostech. Za připomenutí také stojí, že černé, šedé, zelené nebo bílé dveře se špiní stejnou rychlostí, jen na některých barvách je to vidět více a rychleji.