Úvod Blog Interiér Bílá ložnice - moderní a inspirativní řešení

Bílá ložnice - moderní a inspirativní řešení

Bílá ložnice je bílá podlaha, bílé stěny, nábytek, povlečení, doplňky, závěsy, lampy. Zní to divně? Pro některé určitě. Jsou lidé, kteří si nedokážou představit odpočinek mezi bílou, a jsou i tací, kterým se nejlépe spí v bílých interiérech. Do které skupiny patříte? Jak zařídit bílou ložnici tak, aby odpočinek v ní byl čistým potěšením a vzhled místnosti upoutal pozornost? Přečtěte si našeho průvodce a ložnice v bílé pro vás nebude žádným tajemstvím!Bílá ložnice - pro uklidnění vašich smyslů

Životní styl a aktivity vykonávané bezprostředně před spaním přispívají k dobrému spánku. Důležité jsou také barvy a výzdoba ložnice. Tady byste se měli cítit dobře, nic vás nemá dráždit ani stresovat. Bílá je tedy nejlepší volbou, pokud jde o barvu ložnice. Bílá je neutrální, takže nezaměstnává smysly a pomáhá ke zklidnění. Jak radí odborníci, ložnice by měla být domácí oázou klidu. Proto je nejlepší se v ložnici vzdát všech technologických vychytávek včetně televizoru. Když je čas na odpočinek, ztlumte telefon nebo jej nejlépe úplně vypněte.


Porta VECTOR Premium T


Moderní bílá ložnice - s výrazným akcentem

Může ložnice v bílé vypadat zajímavě? Rozhodně! Aby tomu tak bylo, musíte však věnovat pozornost detailům. Efektivní doplňky promění interiér z neutrálního na stylový a poutavý. Jaké doplňky budou fungovat v bílé ložnici? Designový noční stolek, zajímavá stojací lampa, béžové makramé, chlupatý koberec, barevný přehoz, zrcadlo ve zlatém rámu - možností je spousta! Přikrývky a koberečky mají v tomto případě dvojí funkci. Nejenže skvěle vypadají, ale také vás během zimních večerů efektivně zahřejí. Bílá je čistá, elegantní a hodí se ke každému stylu, a proto ji lze kombinovat se všemi možnými doplňky, pro které je dokonalým pozadím.


Víte, že…

bílá má až 150 různých odstínů? Benjamin Moore vytvořil šablonu Off-White Colors, která obsahuje 150 odstínů této barvy.


Porta VECTOR Premium V


Bílá ložnice a beton

Moderní bílé ložnice, i přes mírnou barevnost, která jim dominuje, nemusí mít tlumený charakter. Jeden výrazný akcent stačí k tomu, aby do interiéru vnesl prvek překvapení. V případě ložnice v bílé barvě může být takovým akcentem jedna stěna (nejlépe naproti posteli), pokrytá betonem. Beton dodá interiéru industriální vzhled a bude působit efektně. Je třeba zdůraznit, že beton se dokonale kombinuje s jinými materiály, jako je dřevo, len nebo mosaz, které ohřívají jeho chlad a mírně zjemňují jeho strohost.Bílá a dřevo - perfektní kombinace

Bílé stěny v ložnici zateplené dřevem jsou nadčasovou kombinací. Bílá je zodpovědná za moderní, i když lehce chladný vzhled ložnice. Dřevo naopak interiér zútulní. Bílá se dřevem je neodmyslitelným prvkem skandinávského stylu, kde jednoduchost a funkčnost hrají první housle. Dřevěné a bílé prvky se však dají kombinovat mnoha různými způsoby – to je fenomén tohoto dua. V současnosti je nejmódnější světlé dřevo, nejlépe s dobře viditelnou kresbou. Nábytek se může zdát nedokončený a jako noční stolky můžete dokonce použít opracovaná polena.Ložnice v bílé a černé - nadčasová klasika

Kombinace bílé a černé je nadčasová. Jedna stěna vymalovaná černě nebo v zajímavých černobílých vzorech? Proč ne. Nebo se inspirujete i při výběru postele a zvolíte ji s černým rámem a černým prošívaným čelem? Protilehlé barvy jsou pro sebe velkým kontrastem, takže interiér zařízený pouze v těchto barvách bude originální. Jaký nábytek a dekorace zvolíte, záleží na tom, jaký charakter mu dáte - vznikne z toho glamour, futuristický, nebo třeba krásná černobílá retro ložnice? Vše záleží na vás!


Bílá ložnice - s barevnými akcenty

Bílá ložnice nemusí být bez barevných prvků – skvěle bude vypadat kombinace dominantní bílé a barevných akcentů. Dokonalé duo bude tvořit s jemnou šedou. Stěna za postelí může být natřena o něco tmavším odstínem, vymalovaná nebo ozdobená tapetou, zaujme hned po překročení prahu. Chcete-li se cítit jako hollywoodská hvězda, vyberte si do své bílé ložnice lesklé doplňky. Zlato, stříbro, krystaly a dokonce i třpytky promění vaši ložnici v místo plné třpytu a lesku.


Dveře do ložnice – musí být nutně bílé?

Při výběru dveří do bílé ložnice, první co vás napadne, jsou samozřejmě bílé dveře. Jde o bezpečnou a univerzální variantu, která skvěle doplní moderní, bílou ložnici. Vyplatí se sáhnout po některém z modelů z kolekce Porta VECTOR Premium lakovaném bílým lakem, např. model T. Další možností jsou dveře v odstínu přírodního dřeva. Model H.5 z kolekce Porta Verte HOME jsou dveře, které zahřejí interiér. Světle hnědá barva přírodního dubu a malé prosklení zútulní bílou ložnici. Poslední návrh je řešením pro lidi, kteří mají rádi industriální akcenty. Model F.1 z kolekce Porta LINE v barvě Beton Tmavý bude dokonalým kontrastem k bílým stěnám v ložnici. Bílé stěny lehce zjemní syrový charakter dveří a vytvoří efektní celek.


Porta VECTOR Premium                                Porta Verte HOME                                Porta LINE