Úvod Blog Dveře „Betonové“ dveře. Do jakých interiérů se hodí?

„Betonové“ dveře. Do jakých interiérů se hodí?

Interiérové dveře v barvě betonu jsou skutečným interiérovým designovým hitem posledních let. Díky jejich skvělému, a přesto zcela univerzálnímu designu se „betonové“ dveře hodí k mnoha různým stylům interiérů. A co víc, vypadají skvěle nejen v bytech, ale i v moderních firmách. Představujeme několik inspirací, které vám napoví, ve kterých interiérech budou interiérové dveře s imitací betonu fungovat!Betonové dveře v surovém půdním a industriálním interiéru

Loft a industrial jsou bezesporu první styly interiéru, které vás napadnou, když vidíte betonové prvky. Není divu, protože se vyznačují syrovým chladným dekorem, který má odkazovat na opuštěnou nebo nedostavěnou továrnu. Interiérové dveře v barvě betonu, např. tmavá dveřní křídla z kolekce Porta CPL, skvěle ladí jak do bytů, tak do firem ve stylu loftů. Velmi dobře vypadají ve stěnách ze starých cihel, natřených bílou, šedou nebo černou barvou nebo také imitující beton nebo ve skutečném betonu.


Porta CPL model 1.1


Betonové interiérové dveře v neformálním eklektickém interiéru

Eklektický styl se vyznačuje absolutní svobodou kombinovat textury, vzory nebo barvy. Při zařizování takového interiéru můžete popustit uzdu své fantazii, protože jej nedefinují žádná přísná pravidla. Měl by být rozmanitý, zároveň soudržný a zajímavý – byty a prostory udržované v eklektickém stylu obvykle vyjadřují charakter obyvatel či firmy samotné, vyprávějí příběh. Betonové dveře navíc zdobené horizontálním frézováním nebo intarziemi dodají interiéru přirozenou atmosféru, dokonale ladí například s mramorovými či dřevěnými prvky, ale i se zelenou vegetací.


Porta LINE model G.1


Interiérové dveře betonové v exotickém japonském interiéru

Japandi je styl interiérového designu, který kombinuje exotické Japonsko a chladnou Skandinávii. Převládají v něm přírodní suroviny, jako je dřevo nebo kámen, proto dveře v imitaci betonu do stylu japandi perfektně padnou. Strohá geometrická forma tohoto stylu jej činí extrémně univerzálním. Dychtivě si ho vybírají nejen lidé, kteří rekonstruují své byty, ale také majitelé asijských restaurací, SPA, kaváren, kosmetických salonů a kancelářských budov. V tomto případě se skvěle budou hodit tmavé interiérové dveře v barvě Tmavý Beton z kolekce Porta LINE zdobené jednoduchou minimalistickou intarzií, která probíhá vodorovně ve výšce kliky.


Dveře - imitace betonu v tmavém severském interiéru

Interiérové dveře v barvě betonu jsou také velmi dobrou volbou do moderních tmavých interiérů. Jedním z jejich nejmódnějších zástupců je dark nordic, nová verze již klasického skandinávského stylu. Dominují mu tmavé barvy jako černá, šedá, lahvově zelená, adventní fialová nebo vínová.

Betonové dveře v tmavém severském prostoru skvěle doplňují tyto výrazné barevné akcenty a zároveň ladí s jejich jednoduchou formou. Stejně jako klasický skandinávský styl je i severská verze založena na minimalismu. Vyznačuje se mimořádnou elegancí, kterou dokonale zdůrazní dveřní křídla s dýhou v barvě betonu z kolekce Porta STYL.


Porta STYL - model 3 s panelem                          model 1                          model 2


Dveře v moderním interiéru

Moderní interiér – praktický a maximálně funkční. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších současných kancelářských a bytových stylů. Okolí má být podle jejích předpokladů tlumené a jednoduché a zároveň luxusní, za což může všudypřítomná technika. K této vizuální jednoduchosti skvěle ladí interiérové dveře v barvě betonu, např. z moderní kolekce Porta FOCUS. Křídla jsou zdobena prosklením různých velikostí, které dobře koresponduje s prosklenými stěnami oblíbenými v moderních interiérech nebo panoramatickými okny, která se často vyskytují v kancelářích.

Betonové dveře se hodí nejen do velkého množství bytových zařízení či různých servisních prostor, ale také do mnoha zajímavých zárubní. Tmavá křídla vypadají skvěle jak s rámem ve stejné barvě, tak s kontrastní bílou. Pozoruhodným řešením jsou ocelové zárubně z kolekce Porta System Elegance, zejména v případě půdních interiérů nebo místností se zvýšenou vlhkostí. Vizuálně ladí se světlými betonovými i tmavými dveřmi a s každým z výše zmíněných stylů interiérového designu. Možností je opravdu celá řada! 

Přijďte se podívat do našich vzorkoven v Praze a Plané nad Lužnicí, rádi vám se vším poradíme.