Úvod Blog Design Barvy roku 2022 – jaké barvy stěn a doplňků budou in?

Barvy roku 2022 – jaké barvy stěn a doplňků budou in?

Plánujete rekonstrukci bytu a zajímá vás, jaké barvy budou kralovat roku 2022? Pokud chcete vědět, jak módně zařídit jakoukoli místnost ve vašem domě, přečtěte si náš článek. Dozvíte se mimo jiné, jaká je barva roku 2022 a jaké další barvy budou mít navrch a budou se skvěle hodit do vašich interiérů.Nejmódnější barva 2022 - Very Peri

Institut Pantone jako každý rok nezklamal a zvolil nejmódnější barvu nového roku. V roce 2022 bude vládnout číslo barvy 17-3938 inspirované pandemií COVID-19 a digitální transformací. Za tajemně znějícím sledem čísel se skrývá Very Peri, což je moderní, dynamická modrá, která je nejteplejším odstínem modré. Nechybí fialová a jemné, téměř nepostřehnutelné červené akcenty, což z ní dělá ještě nenápadnější nabídku pro nový rok.

Jak odborníci Pantone ujišťují, Very Peri jako módní barva roku 2022 má probudit zvědavost, sebevědomí a kreativitu a také dodat energii a povzbudit sebevyjádření.


Víte, že…

Pantone spolupracoval s Microsoftem ve fázi výběru nejmódnější barvy roku 2022? Díky tomu je Veri Peri k vidění v programech jako je PowerPoint, Teams nebo oblíbený prohlížeč Microsoft Edge.


Módní barvy na zeď 2022 - inspirující modrá

Zůstáváme v blues paletě, protože v roce 2022 bude barvou, která stojí za zdobení stěn, chladná, inspirativní modrá evokující poklidnou oblohu. Odstín bude dokonalý zejména v otevřených prostorách, navodí harmonii, klid a svěžest. Tato barva se bude skvěle vyjímat i v malých místnostech – opticky je zvětší a projasní. Šikovně ji doplňte dalšími, stejně jemnými a vyváženými odstíny a získáte elegantní a nadčasově krásný prostor k relaxaci. Inspirativní modrou kombinujte například s bílou, stříbrnou, béžovou, šedou a jemnými, pastelovými odstíny, které dodají interiéru na útulnosti.Trendy barvy stěn 2022 - zemité tóny

Nic není tak velkou inspirací jako příroda. Nejinak je tomu i v případě barev, které budou kralovat domácnostem v roce 2022. Barvy země jsou spojeny s relaxací, klidem a pohodou. Lahvově a olivově zelená, různé odstíny hnědé, béžové, tmavě červené, špinavě bílé a různé variace na šedou - to je vždy dobrá volba pro každý domov. Důležité je, že se je vyplatí používat nejen ve fázi malování stěn, ale také při výběru nábytku nebo doplňků. Lahvově zelená může být například krásnou ozdobou největší stěny v obývacím pokoji, šedá se může objevit na závěsech a čalounění na pohovce či křesle a celek můžete doplnit hnědým nábytkem, to celé aranžmá učiní útulným a velmi stylovým. Pokud máte rádi zemité barvy, směle sáhněte po materiálech odvozených přímo z přírody, jako je kámen a dřevo. Dobrou volbou budou i akcenty zlata a mědi, které vnesou do interiéru špetku elegance a orientálnosti.


Posuvné dveře se systémem Slide


Módní barva stěn 2022 - ohnivě červená

Mimořádně energická, výrazná a nekompromisní – ohnivá červená je jednou z barev roku 2022. Šikovně zavedená do interiéru jim dodá charakter a mimořádný vzhled. Červená vypadá krásně nejen na stěnách, ale také v podobě různých akcentů. Vzorovaná tapeta s červenými vlčími máky, červená váza, měkký sametový polštář nebo pohodlné křeslo v této mimořádně zajímavé barvě - to jsou jen příklady nápadů, jak do svého bydlení přidat extrémně módní a zároveň velmi náročnou červenou.


Trendy barvy 2022 – jaké dveře vybrat?

Už víte, jaké barvy budou vládnout roku 2022. Použijte je směle na stěny, ale i v podobě doplňků, které rozbijí a zpestří vzhled každé místnosti ve vašem domově. Které dveře by měly být vybrány pro takové odstíny stěn? V tomto případě se trendy nemění už několik let. Tradičně největším hitem jsou modely v nadčasové bílé, která vypadá skvěle v kombinaci s jakoukoliv jinou barvou. Navíc opticky zvětší prostor a dveře v tomto provedení budou skvělým protipólem ke stěně v barvě Vera Peri, lahvově zelené nebo nekompromisně červené. Tím však možnosti nekončí. Níže je uvedeno několik příkladů, které se také mohou objevit ve vaší domácnosti.


Porta VECTOR Premium


Very Peri

Pokud chcete vytvořit harmonickou kombinaci, zvolte bílé, šedé nebo Wenge White dveře ke stěnám v nejmódnější barvě roku 2022. Dobře poslouží i povrchy v barvě norské borovice nebo skandinávského dubu. Tyto barvy najdeme například u modelů v kolekci Porta Verte HOME.


Inspirativní modrá

Bílé interiérové dveře, ale i modely ve světlých odstínech odkazujících k přírodě, budou ladit se stěnami v odstínu inspirativní modré. Vyberte si skandinávský buk, norskou borovici, přírodní dub nebo klasický dub (inspiraci hledejte například v kolekci Porta Verte HOME, skupina H). Chcete-li moderní efekt, můžete si vybrat i dveře Porta Verte HOME skupiny J, které jsou k dispozici i v módním šedém provedení.


Porta VECTOR Premium


Zemité barvy

Bílá Porta KONCEPT nebo Porta DUO, ve které je bílá kombinována s vertikálním panelem pokrytým přírodní dýhou - takové dveře budou dokonale ladit s dřevěným nábytkem a šedými, zelenými nebo hnědými stěnami. V tomto případě budou perfektní volbou také všechny modely potažené dřevěnou dýhou, která bude dokonale ladit se stylem celého interiéru.


Ohnivě červená

Bílá a červená byly vždy dokonalé duo. Pamatujte na to také, když se rozhodnete vymalovat stěny nebo jednu, například největší stěnu, červenou. V takové situaci zvolte bílé dveře (např. Porta FOCUS Premium s černým sklem) a obdivujte kontrastní efekt, který taková kombinace poskytne. Pokud naopak preferujete o něco tmavší odstíny, zvolte novinku - dveře v barvě dub matný (například v kolekci Porta Verte HOME, skupina B) nebo černou, která je dostupná například v kolekcích Porta DUO, Porta FIT a Porta LINE.


Porta FOCUS Premium