Úvod Blog Dveře 8 věcí v domě, které byste měli čistit častěji

8 věcí v domě, které byste měli čistit častěji

Dezinfekce nábytku a každodenních předmětů v bytě je velmi důležitá, zejména v této době. Díky několika jednoduchým krokům se snadno zbavíte škodlivých mikroorganismů, virů a bakterií, které rádi žijí na každodenních předmětech. Stojí za zmínku, že k účinné dezinfekci bytu nejsou nutné škodlivé chemikálie. V článku se zastavíme u 8 běžných věcí v domácnosti, které bychom měli pravidelně čistit.Dezinfekce bytu


Během rizika koronaviru je stejně důležité dbát na hygienu (časté mytí rukou, používání antibakteriálních přípravků, nošení rukavic a masek venku), stejně jako na systematickou dezinfekci bytu. Které předměty pro domácnost by měly být pravidelně dezinfikovány?


* Dveře

Vzhledem k materiálům, z nichž jsou vyrobeny, je při manipulaci s dveřmi nutné zacházet opatrně. Na rozdíl od klik dveří nejsou dveře obvykle živnou půdou pro bakterie, takže je lze čistit jednou týdně a častěji jen, pokud jsou více znečištěné.


* Kliky

Vracíme se domů z nakupování nebo z práce, než si umyjeme ruce, dotkneme se kliky dveří. Právě ty se mohou stát hlavním semeništěm virů a bakterií. Je dobré je dezinfikovat několikrát denně, aby se z nich nepřenesly žádné viry zpět do vašich rukou.


* Klíče


Klíče používají všichni členové domácnosti. Na jejich povrchu lze také nežádoucí bakterie nebo viry snadno přenést do domácnosti. Proto stojí za to je každý den čistit, například pomocí dezinfekční kapaliny.


* Světelné spínače a interkom


Členové domácnosti se často dotýkají světelných spínačů i tlačítek interkomu. Není divu, že se tam může hromadit nejen prach, ale také bakterie. Při dekontaminaci těchto typů míst buďte velmi opatrní.


* Ovladač od televize a myš od počítače


Dálkový ovladač má spoustu těžko přístupných míst, ve kterých se hromadí nečistoty a bakterie. Podobné je to s počítačovou myší. Před dezinfekcí těchto předmětů z nich vyjměte baterie.


* Telefon


Mobilní telefony jsou ohniskem choroboplodných zárodků, a to nejen během panujícího koronaviru. Jejich pravidelné čištění by mělo být povinnou součástí každodenní hygieny. Před zahájením této činnosti stojí za to zkontrolovat na webu výrobce doporučení ohledně čištění. Doporučujeme dezinfikovat telefony speciálními ubrousky nebo papírovým ručníkem navlhčeným v 70% alkoholu.


Mytí rukou nestačí


Kromě pravidelné dezinfekce často používaných věcí v bytě stojí za to přijmout další opatření, která vám pomohou v boji proti nežádoucím virům a bakteriím. Je velmi důležité často větrat místnosti. Nejlepších výsledků je dosaženo intenzivním větráním. Je účinnější, pokud je okno několik minut dokořán, než když je otevřeno jen mírně po delší dobu. Větrání vás nejen zbaví znečišťujících látek, ale také zlepší kvalitu vzduchu ve vaší domácnosti. Je také dobré zajistit, abyste do svého domova přinesli co nejméně virů zvenčí. K tomu je třeba velmi důkladně otřít boty a nechodit s nimi po bytě. Dobré je také minimalizovat množství povrchů, kterých se dotknete, když vstoupíte do svého domova před umytím rukou.