Úvod Blog Architektura 5 způsobů, jak zařídit útulný byt

5 způsobů, jak zařídit útulný byt

Útulný byt je ten, do kterého se vždy chcete vrátit, abyste si odpočinuli, relaxovali a uklidnili se. Jedná se o velmi zvláštní místo - oázu klidu, bezpečný azyl a zároveň prostor, kde si můžete po stresujícím dni plném výzev odpočinout. Jak pomocí několika jednoduchých triků uděláte ze svých čtyř stěn útulné místo pro život i přijímání hostů?Možnost 1: Hra barev

Barvy stěn, podlah a dokonce i dekorací mají velký vliv na atmosféru v bytě. Pokud chcete interiér zútulnit, rozhodněte se pro teplou barevnou paletu. Vyberte odstíny, které jsou spojeny hlavně s létem a příjemnou atmosférou venku.

Můžete například vymalovat jen jednu stěnu teplou barvou připomínající letní cestování. Pokud se ve světlejších interiérech cítíte lépe, vyberte si pastelové barvy, jsou nadčasové a jejich jemné odstíny vám zajistí dobrou náladu. Můžete také vidět, jak originálního efektu dosáhnete, pokud se rozhodnete namalovat stěny v odstínech oranžové, hnědé nebo červené. Takto opticky zmenšíte interiér, zútulníte ho a zahřejete. Pro lidi, kteří nechtějí malovat stěny, je alternativním řešením výběr dekorací a doplňků, například závěsů, pohovek nebo dekorativních polštářů v teplých tónech. Barvy, díky nimž bude váš byt útulnější, zahrnují stylové cappuccino, jemnou slonovou kost, bělené hnědé a béžové.


Možnost 2: Příjemné materiály

Aby byl váš domov útulný, neměly by chybět materiály, které jsou příjemné na dotek. Nejprve důvěřujte své intuici. Místo drahého mramoru zvolte eleganci teplého a nadčasového dřeva a na podlahu položte měkký nejlépe načechraný chlupatý koberec. Budete překvapeni, jak velkolepého efektu můžete dosáhnout výměnou pouze několika samostatných součástí vybavení.

V útulném bytě jsou také dekorativní polštáře, mohou být jednobarevné i vzorované. Jsou příjemnou dekorací do místnosti, ale také praktickým doplňkem, jehož výhody oceníte zejména při večerních projekcích před televizí nebo při čtení knih.

Proutěné houpací křeslo s barevným a měkkým polštářem, ručně vyrobeným potahem na pohovku nebo velkým a pohodlným pufem, na kterém můžete po návratu domů odpočívat, takové doplňky budou skutečným hitem!

Aby byl interiér útulnější, můžete použít tlusté tkaniny. Výrobci bytových doplňků a dekorací je obvykle používají k šití stylových závěsů a elegantních pokrývek na postel. Vše, co potřebujete, je jeden prvek z přírodní vlny, bavlny, lnu nebo sametu a váš byt bude překvapivě útulný. Vlněné přehozy a deky ve skandinávském stylu, polštáře s ozdobnými třásněmi, měkké a pohodlné pufy, proutěné koše a tkané prostírání na talíře a šálky, takové doplňky by ve vašem útulném bytě rozhodně neměly chybět.


Natura KONCEPT


Možnost 3: Dřevěný nábytek

Je čas se „spřátelit“ se svým největším spojencem, kterým je krásné a ušlechtilé dřevo! Pamatujte na to při hledání nábytku pro váš domov. Dřevo, zejména v tmavé barvě, bude skvělým řešením jak na podlaze, stěnách, tak na nábytku. I ta nejjednodušší dřevěná komoda, konferenční stolek nebo dřevěné židle zútulní váš byt.

Pokud se nebojíte experimentů, vyberte si místo hotové nábytkové sady originální kombinaci jednotlivých prvků z různých obchodů! Kupte si v jednom obchodě pohovku, v jiném křeslo a v jiném konferenční stolek. Díky tomu trochu promícháte styly a interiér nejen zútulníte, ale také podnítíte fantazii.

Vyměňte skleněné a kovové prvky za dřevěné. Tím spíše, že je to dřevo, které dodává každému interiéru ušlechtilost a nadčasovou eleganci. Tento princip funguje dobře například při výběru dveří, vybírejte modely v tradičním stylu, nejlépe v dekoru dřeva.


Možnost 4: Nebojte se vyjádřit

Útulný byt je byt s duší, tedy byt, který je plný osobních vzpomínek z dětství, vzdálených cest, rodinných fotografií i domácích dekorací a dalšího vybavení.

Na internetu najdete mnoho inspirativních návodů, pomocí kterých se naučíte, jak vyrobit les ve sklenici, osvětlené prostorové rámy nebo originální kompozice ze všeho, co najdete na nedaleké louce. Budete překvapeni, jak je to jednoduché!

Prostřednictvím interiérového designu můžete vyjádřit sebe, svou osobnost a vášně. Ujistěte se tedy, že na zdi jsou zarámované fotografie z dětství a fotografie pořízené nedávno, například z vaší poslední dovolené.

Milujete čtení? Ve vašem bytě by se vždy mělo najít místo na dřevěnou knihovnu. Nebo možná milujete hudbu a už máte velkou sbírku vinylových desek? Pokud ano, určitě to zdůrazněte! Útulný byt nemůže být nudný a prostý prvků prokazujících, kdo jsou členové domácnosti. Pouze v takovém prostoru se budete cítit pohodlně. A to je nejdůležitější věc.


Natura GRANDE


Metoda č. 5: Osvětlení umocňující atmosféru

Dalším způsobem, jak vytvořit útulný byt, je opatrná hra se světlem. Osvětlení má velký vliv na atmosféru v domě. Vyberte si teplé, rozptýlené světlo a prvky vybavení, o kterých si myslíte, že stojí za to je zdůraznit - například koutek na čtení nebo krásně vyřezávaný příborník po babičce. Osvětlete je pomocí halogenových žárovek, stojacích nebo nástěnných lamp.

Skutečný plamen dodá interiéru útulnou atmosféru, proto na vybraná místa umístěte svíčky, které vás potěší příjemnou vůní skořice a pomeranče, vanilky, hřebíčku nebo vašich oblíbených květin. Tímto jednoduchým, ale velmi efektivním způsobem zútulníte byt, a vnesete do něj teplo a jedinečnou atmosféru.