Úvod Blog Design 3D tapety a stěnové panely - způsob, jak vytvořit atraktivní interiér

3D tapety a stěnové panely - způsob, jak vytvořit atraktivní interiér

3D tapety a trojrozměrné stěnové panely si získávají stále větší oblibu. To není překvapující, protože toto jsou řešení, která dodávají interiéru originální charakter. Úplně mění místnosti a vizuální efekty potěší členy domácnosti i hosty.Trojrozměrná nástěnná tapeta použitá v interiéru vizuálně zvětšuje prostor a efekt hloubky umožňuje vytvořit dojem prvků malby přesahujících rovný povrch stěny, uvnitř i daleko za obrysy místnosti. 3D tapeta může zobrazovat různé abstraktní vzory nebo kombinace geometrických prvků. Zvláštním typem jsou také nástěnné malby, které představují krajinu nebo výhled na město, slavné i méně známé, a to vám umožní v místnosti vykouzlit atmosféru například rajské pláže nebo shonu velkého města.


3D tapety odpovídající stylu interiéru


Moderní interiéry jsou ideální pro použití 3D tapet. Stojí za výběr tapet, jejichž vzory vycházejí z geometrických obrazců, protože vnesou do místností zařízených v minimalistickém stylu nebývalou čistotu forem. Na druhou stranu, černobílé tapety se perfektně hodí nejen do moderních interiérů, ale také do těch, které jsou zařízeny v industriálním stylu.

3D tapety budou také skvěle fungovat v klasických interiérech, ale zde stojí za to zvolit jiný typ. Dokonalá reprodukce struktury dřeva, kamene a dokonce i textury látky dává místnostem zařízeným v tradičním stylu vřelý a útulný charakter.

Použití 3D tapet byste však neměli přehánět. Jedna nebo dvě stěny tapety v daném interiéru budou vypadat skvěle. Všechny stěny pokryté tímto typem tapet mohou být ohromující a jejich poměrně silný charakter může ovládnout všechny nábytkové a dekorativní prvky. Jedním z nejdůležitějších pravidel interiérového designu je udržovat příjem světla bez ohledu na styl, ve kterém jsou zařízeny.

Za zmínku stojí také to, že má-li být trojrozměrná tapeta umístěna na zeď s dveřmi, lze ji použít také na dveřní křídlo. Tím se vytvoří jednotný efekt velkého povrchu, který vizuálně zvětší prostor. Nabídka Porta navíc zahrnuje velké množství dveřních křídel v barevných provedeních, které lze velmi zajímavě kombinovat se vzorem tapety.


Porta VECTOR Premium


Trojrozměrné stěnové panely


3D stěnové panely zaútočily na trh interiérového designu. Toto řešení poskytuje opravdu skvělé možnosti. Jsou velmi snadné na montáž a zvládne to prakticky každý. Panely jsou odolné proti poškození a lze je mnohokrát lakovat, což umožňuje téměř na přání změnit design interiéru.

Geometrické motivy, různé formy i jedinečné vzory jsou rájem jak pro profesionální designéry, tak pro každého, kdo chce vytvořit originální interiér. 3D panel je forma tenké sádrové dlaždice vyztužené speciálním vláknem nebo vyrobená z kokosových a palmových vláken. Jedná se o konvexní dekorativní prvky ve tvaru vln, kruhů, obdélníků nebo čtverců, kde se jedna dlaždice plynule zavěsí na další. Můžete vytvářet dekorace uspořádané svisle i vodorovně.

Poté, co je nalepíte na zeď, je třeba je přemalovat. Pastelové barvy nebo bílá vytvoří jemný efekt. Pokud se použijí strukturální nebo kovové barvy, bude efekt velmi výrazný, vhodný pro poměrně velké místnosti. Jedinečnost a atraktivita interiéru závisí pouze na vaší představivosti.