Úvod Blog Design 10 rad, jak na moderní interiérový design

10 rad, jak na moderní interiérový design

Bez ohledu na styl, ve kterém chcete svůj byt zařídit, abyste dosáhli zajímavého efektu, musíte být vynalézaví, kreativní a připraveni na změnu. Jedním z předních trendů v oblasti interiérového designu posledních let jsou interiéry zařízené v moderním stylu, založeném na minimalismu, funkčnosti a jednoduchosti. Vyvarujte se ohromujících dekorací a vzorů a nechte vyniknout světlo a prostornost místností. Zařízení bytů v moderním stylu poskytuje členům domácnosti zdravé a relaxační útočiště daleko od každodenního shonu. Poradíme vám, jak zařídit moderní byt.1/ Minimalistický moderní design interiéru


Výchozím bodem pro uspořádání bytů v moderní atmosféře je minimalismus. To však neznamená, že moderní interiéry jsou chladné. Spíše jde o pořádek, symetrii a vybavení bez zbytečných ozdob. Je to ideální základ pro hledání individuálního stylu. Je o prvcích, díky nimž bude celý vzhled soudržný a dodá mu originální charakter. Pouze ve střídmém zařízení se můžete soustředit na efektní formu nábytku, originální grafiku nebo strukturu čalounění.

Například v moderních interiérech vypadá obzvláště krásně architektonický beton na stěnách, který již dlouho není spojován pouze s průmyslovým stylem. Pokud se rozhodnete použít toto řešení ve svém domě, vytvoříte krásné pozadí pro nábytek a doplňky, které jsou jednoduché a minimalistické ve své formě, a zároveň dodávají interiéru charakter a syrovou eleganci.


2/ Maximální funkčnost


Moderní interiér je funkční a přizpůsobený potřebám uživatelů, jejich vášním a životnímu stylu. To znamená pohodlí, ergonomii a ... méně uklízení a více času pro sebe. Místo těžkých záclon na oknech použijte rolety. Za slunečného dne poskytnou příjemný částečný stín a pocit intimity. Množství polštářů můžeme nahradit pohovkou s nastavitelnou opěrkou hlavy. Místo otevřených polic zvolíme hladká lakovaná dvířka, která nejenže vypadají velmi elegantně, ale také se překvapivě snadno čistí. Místo koberců zvolte jednotnou podlahu z přírodních materiálů, která v moderních bytových úpravách vypadá obzvlášť krásně.


3/ Moderní zařízení


Dobře navržené a multifunkční zařízení šetří spoustu cenného prostoru. Je to nenáročné, ale překvapuje to vynalézavostí. V moderním interiéru dominují skládací stoly a pohovky. Nejen nábytek může být multifunkční, ale také dveře. Jejich nedílnou součástí jsou někdy organizéry na drobné předměty, police, věšáky, zrcadla a dokonce i terč s magnetickými šipkami. Tyto vychytávky na přizpůsobení moderního interiéru oceňují především majitelé malých bytů. Minimum prostoru a maximum funkcí.


Porta VERTE HOME, E.0


4/ Moderní barvy


Barevné řešení má velký význam z hlediska designu moderních interiérů. Nejžádanější barevnou paletu v tomto případě tvoří bílá, černá a šedá, stejně jako béžové a zemské tóny. Takto zdrženlivé a tlumené barvy uklidňují mysl a přinášejí relaxaci. Mohou se také libovolně kombinovat s dalšími detaily. Detaily v barvě amarantu, fialové nebo neonově zelené perfektně zapadnou do myšlenky minimalistického uspořádání moderních interiérů, ale nenaruší dojem harmonie a pořádku. Důležité však je jejich záměrné, symetrické uspořádání, v moderních interiérech je důležitá transparentnost a řád, které po únavném dni plném výzev přinášejí příjemnou úlevu. Nezapomeňte však, že tlumené barvy můžete snadno rozbít jinými, šťavnatějšími odstíny, které dokonale interiér zpestří. Červená, oranžová, zlatá nebo modrá, doplňky v těchto barvách jsou skutečným hitem!


5/ Hrajte si se světlem


V moderním interiéru se toho díky světlu může hodně změnit. Díky pokročilým technickým řešením lze dosáhnout různých efektů, od nálady až po ideální pracovní podmínky. Inteligentní domácí systémy také nabízejí možnost programování přizpůsobených scénářů osvětlení. Díky nim se zařízení v minimalistickém duchu stane útulným nebo plným dynamiky. Důležité je také přirozené světlo, a tedy velká okna. Efekt osvětleného prostoru je umocněn použitím zrcadlových povrchů, také na nábytku a dveřích.


6/ Uspořádání moderních interiérů ideální pro vás


Vzhledem k tomu, že minimalismus, který převládal po celá léta, už nemá tak strohou tvář jako kdysi, grafické motivy a plakáty, stejně jako tapety a graffiti zdobící stěny domů, se vrátily do obliby. Můžete si vybrat hotové tisky nebo přizpůsobené vzory. Při doplňování moderního interiéru mohou hodně říci o jeho majiteli. V takových pokojích můžete také použít designové dveře. Modely se saténovým povrchem s intarzií fungují dobře (například Porta Desire). Na výběr je mnoho netradičních dýh. Pro moderní zařízení v průmyslovém duchu budou perfektní dveře v imitaci světlého nebo tmavého betonu.


Porta DESIRE


7/ Geometrie


Byt v minimalistickém stylu musí mít určitou geometrickou konzistenci. Myšlenka minimalismu zahrnuje jasné rozdělení prostoru a přímé vodorovné a svislé čáry vytvářejí dojem pořádku. Geometrie se často projevuje při výběru nábytku. V ideálním případě má tvary kvádrů a kostek. V tomto ohledu jsou modulární možnosti správnou volbou. Police nebo prostorné pohovky se díky pohyblivým prvkům snadno přizpůsobí vašim potřebám a díky dokonalým rozměrům vypadají skvěle v jakémkoli interiéru.


8/ Kombinace textur


Zatímco moderní styl je z hlediska barev docela zdrženlivý, vládne zde bohatost, pokud jde o strukturu materiálů. Je vhodné kombinovat matné a lesklé povrchy. Skleněné, kovové a lakované povrchy skvěle ladí s hrubě tkanými látkami, přírodním dřevem a betonem. Takové kontrasty efektivně dynamizují prostor, zbavují ho monotónnosti minimalismu známého před lety.


9/ Otevření prostoru


Čím více volného místa v moderním interiéru, tím lépe. Je vítáno vzdát se příček a zkombinovat kuchyň s obývacím pokojem nebo koupelnu s ložnicí. Skryté dveře jsou bezkonkurenčním řešením pro malé byty. V jedné rovině s rámem a stěnou opticky prostor zvětšují. Křídla jsou ideálně ukrytá ve zdi, a zmizí, když nejsou potřeba. Stejně skvělým nápadem, který dává optický pocit většího a osvětlenějšího prostoru, jsou dveře s prosklením. Díky nim můžete osvětlit relativně malé místnosti a zdůraznit jejich moderní charakter.


10/ Ekologický přístup


Žít mezi prázdnými bílými stěnami je nyní passé. Nikdo už nechce žít ve sterilní laboratoři. Odtud tedy návrat přírodních materiálů a rostlin, stejně jako botanických a zvířecích motivů. Moderní uspořádání bytů musí být šetrné k pohodě a zdraví. Kvalitní suroviny nejen vytvářejí přátelské mikroklima, ale také se opotřebovávají mnohem pomaleji a vytvářejí příjemný životní prostor. Zelený design v moderním interiéru si klade za cíl omezit nákup příliš mnoha věcí a použít ekologické materiály, změnit chování a povědomí spotřebitelů. Minimalismus vždy jde ruku v ruce s ekologií. Méně znamená více. V moderních interiérech jsou rostliny v květináčích skvělou volbou, unaveným očím poskytnou příjemnou úlevu a navíc působí jako přírodní vzduchový filtr, který má pozitivní vliv na zdraví všech členů domácnosti.